Порівняйте будову яйцеклітини і сперматозоїда за такими ознаками РОЗМІР,ЗДАТНІСТЬ АКТИВНО ПЕРЕСУВАТИСЯ,ЦИТОПЛАЗМАТИЧНА МЕМБРАНА,ЦИТОПЛАЗМА,ЯДРО,МІТОХОНДРІЇ.

1

Ответы и объяснения

2012-10-10T00:05:27+04:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Річ у тім. що я вчила біологію на рос. мові тому можливо буду вживать деякі рос. слова для посненння 

Будова статевих клітин як і всіх ін. відповідає функціям, які ці клітини виконують.

Сперматозоїд - достатньо маленький, бо їх дуже багато, рухливий, має хвостик для більш швидкого пересування бо його функцією є запліднення яйцеклітини, і коли він досягає яйцеклітини хвостик його відривається, він зливається з яйцеклітиною, оболонка якої закривається.

В голівці сперматозоїда розташовано ядро і невелика кількість цитоплазми.

Яйцеклітина - нерухома, достатньо велика(бо в нії міститься запас поживних. речовин для зародыша(не пам'ятаю укр мовою)  та оточена кількома оболонками. Розмір яйцеклітни залежить від кількості поживних речовин в цитоплазмі. Має ядро, яке при заплідненні зливається з ядром сперматозоїда.  

Доречі, мітохондрії містяться лише в яйцеклітині а в сперматозоїдах їх немає, тому вони передаються лише від материнського организму. 

Ніби все що знала, про цитоплазматичну мембрану я не пам'ятаю, але сподіваюся, що і це допоможе.

Висновок - яйцеклітина набаго більша за сперматозоїд, і навідміну від нього не рухома це пов'язано з різними функціями цих статевих клітин.