Ответы и объяснения

2012-10-07T12:40:03+04:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Іліада - поема, що оповідає про події останнього, десятого року Троянської війни. Головний герой «Іліади», тобто поеми про Іліон, - Ахіллес (Ахілл), син смертного і богині, лицар серед грецьких героїв; він був ображений ватажком грецької раті Агамемноном і відмовився воювати проти троянців. Однак після загибелі в бою Патрокла, свого друга, він, приборкавши гнів, знову вступає в битву і вражає на смерть Гектора, вождя троянських воїнів і сина царя Пріама.

Навколо основної сюжетної лінії поеми групується велику кількість епізодів, де з'являються інші вожді та герої. У війні беруть участь як люди, так і боги Олімпу. Попутно часто згадуються оповіді і перекази різних часів, що передували в епосі міфам про взяття Трої. Творцю «Іліади» притаманне глибоке співчуття людському горю. Справжнім гуманізмом проникнуті, наприклад, такі сцени поеми, як розставання Гектора з дружиною Андромахою чи епізод, в якому Пріам благає Ахілла видати йому тіло Гектора.