Ответы и объяснения

2012-09-09T13:40:51+00:00

Татарське зілля

Хрест із лепехи, м'яти і любистку розміщували на покуті на Зелені свята. Він був надійним оберегом від злих сил.

Інша назва лепехи — татарське зілля. Легенда розповідає, що ця рослина прийшла в Україну з татарськими ординцями. Вони завжди брали це зілля в походи. Татари кидали в річки й озера шматки кореня. Після цьогонападники спокійно пили воду й напували коней.

Зілля з довгими мечоподібними листками прижилося понад берегами водойм. Лікувальні властивості його добре відомі. Ще запорожці присипали рани сушеним коренем рослини. Відвар кореня вживали проти зубного болю, жували під час епідемій. Українці здавна шанують лепеху як оберіг і лікарську рослину.

Із книжки «Українська міфологія».

♦ Який розділ науки про мову вивчає частини мови?

♦ Визначте тему й головну думку тексту.

♦ Укажіть у тексті зачин і кінцівку.

♦ Який розділ науки про мову вивчає зміст і будову тексту?

14. Пригадайте відомі вам легенди про рослини. Ту, що подобається вам найбільше, запишіть. Не забудьте: правильно складений текст має зачин і кінцівку. До записаного тексту доберіть заголовок.

15. Роздивіться уміщені на сторінках підручника зображення сучасних українських міст. Пригадайте легенди та пісні про міста України. Чим подобається вам життя в місті, а чим — у селі? Почніть збирати матеріали для наукового дослідження-проекту на одну з таких тем:

♦ «Легенди й перекази про моє рідне місто (село)»;

♦ «Прислів'я і приказки про українські міста і села»;

♦ «Особливості мовлення моїх земляків».

♦ Із послідовністю виконання проекту познайомтеся у «Довідковому бюро».