Помогите перевести сказку!!! Пожалуйста!
The Dog and His BoneLook at this dog! Do you know his name? His name is Noodle. He isn't big, he is little. He is white, black, brown and grey. He is a nice funny little dog.
Noodle likes bones very much. One day he goes for a walk and he sees a nice big bone. He wants to take the bone home. He takes the bone and goes home.
Noodle comes up to a river. In the river he sees a dog. That dog has got a bone, too. Noodle wants to leave that bone, too. He wants to have two bones. Noodle jumps into the river. His bone falls into the river. Noodle looks for his bone, but he can't find it. Then he looks for the other dog's bone — he can't find it.
Now Noodle hasn't got a bone. Why? I think he is greedy. And what do you think?

1

Ответы и объяснения

Лучший Ответ!
2014-04-15T16:47:42+04:00
І кістки його погляд в цій собаки! Чи знаєте ви, як його звуть? Його звуть Локшина. Він не великий, він мало. Він білий, чорний, коричневий і сірий. Він хороший смішно собачка. Локшина любить кістки дуже багато. Одного разу він виходить на прогулянку, і він бачить хороший великий кістки. Він хоче взяти кістковий будинок. Він бере кістку і йде додому. Локшина підходить до річки. У річці він бачить собаку. Цей собака потрапила кістка, теж. Локшина хоче залишити цю кістку, теж. Він хоче мати дві кістки. Локшина стрибає в річку. Його кістки падає в річку. Локшина шукає його кістки, але він не може його знайти. Потім він шукає кістки інша собака - він не може знайти його. Тепер Локшина не потрапила кістка. Чому? Я думаю, що він жадібний. І що ви думаєте?