Ответы и объяснения

2014-04-13T16:01:37+04:00
Що таке для людини рідна мова?                                                                                Найбільше й найдорожче добро в кожного народу — це його мова, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. Навчаючись із малих літ розмовляти, ми разом із тими словами набуваємо і розуміння того, що ті слова визначають,- чи назву якої речі, чи думку про що-небудь. Тобто ми разом зі словами набираємося і розуму, набуваємо чужих думок, навчаємося самі думати і ті думки викладати словами. Ми у свою чергу додаємо до здобутого  скарбу мови своїх вимовів того, чого нам за своє життя, довелося навчитися, передумати, пережити. Таким чином і складається людська мова, що з кожним новим коліном все більше та більше шириться-зростає.
   Мова має велике значення у житті людей.Вона є дуже необхідна. По-перше, ми можемо поговорити один з одним, дізнатись про щось нове. По-друге, слова ми складаємо у пісні та співаємо їх. По-третє, завдяки мові, переданій на письмі, ми можемо читати чудові книги. По-четверте, приємно чути від оточуючих добрі та лагідні слова... 
     Ось тому мова має велике значення для людини.                                           Теза про існування двох “рідних мов”, що насаджувалися всім поневоленим народам, за своєю сутністю є антилюдською і протиприродною. Двох рідних мов не існує, як не існує двох рідних матерів. Отож, “не цурайся Роду свого, його Звичаю та Мови; бо рідна Мова і Звичай зберігає енергію та здобутки нації”. 
Ось що таке рідна мова. Пам’ятаймо про це! 


2014-04-13T16:04:17+04:00
Мова для людини не є лише засобом спілкування, вона є невідємною часткою самої особистості, бо за мовою можна пізнати саму людину, її погляди, її вдачу. Роль мови для людини - це саме життя. Доки живе мова,доти живий і народ. Любіть мову, вивчайте та розвивайте її.