Как давно европейцы узнали о существовании Антарктиды? Кто из них открыл этот материк? С какими сложностями столкнулись первооткрыватели?
ЗНАЮ ЧТО НЕ ПО ТЕМЕ МНЕ СРОЧНО НАДО ПОМОГИТЕ!!!

1

Ответы и объяснения

2014-04-12T21:56:15+04:00
Відважні мореплавці і мандрівники минулого марили про відкриття невідомого континенту. При просуванні на південь помічали, як збільшувалася кількість птахів, що летять на північ: значить, десь повинна бути земля. У пошуках цієї землі голландці наткнулися на Австралію, а потім і на Нову Зеландію. 

Англійський король двічі відправляв на пошуки Південної землі Кука, але його плавання не мали успіху. Слава першовідкривачів нового материка випала російської експедиції. 

Для експедиції у південні моря було виділено два шлюпа з усім необхідним - «Схід» і «Мирний». Командиром «Востока», керівником і начальником експедиції був призначений капітан другого рангу Ф. Ф. Беллінсгаузен, капітаном «Мирного» - лейтенант М.П. Лазарєв. 4 липня 1819 «Восток» і «Мирний» залишили за кормою Кронштадт. 

У міру просування на південь псувалася погода. Сирість проникала всюди. Скінчилася питна вода, і її почали видобувати прямо з айсбергів. У південній Атлантиці російські відкрили декілька острівців. Потім були відкриті Південні Сандвічеві острови, один з яких назвали островом Кука. 

Дні змінювалися ночами, сніг і туман - сонячним безхмарний. На південь, на південь! Так тривало до 16 січня 1820 р., коли просування на південь стало неможливим - море скінчилося, попереду по всьому горизонту панував один пейзаж - нескінченний високий вал похмурих, сіруватих, горбистих льодів. Керівники експедиції лише підозрювали ... Лише підозрювали, але боялися признатися навіть собі, що найбільше відкриття, яких за всю людську історію існують лічені одиниці, сталося. Це була околиця Антарктиди. 
5 лютого шлюпи знову натрапили на монолітний крижаний бар'єр - гладкі, блискучі, прямовисні стіни, що йдуть в небо. І безліч буревісників - кращий доказ наявності землі або великих мас недрейфующего льоду. Це знову були берега шостого континенту. Дороги на південь не було, і Беллінсгаузен наказав повернути на північ. Люди, виснажені безперервними бурями, постійної вогкістю, жорстоким холодом, вкрай втомилися. Беллінсгаузен і Лазарєв, порадившись, вирішили йти зимувати в Австралію, в порт Джексон. 
В Австралії пробули близько двох місяців і рушили до Нової Зеландії, а після - до островів Туамоту та Суспільства (Товариства). Були відкриті острова Барклая-де-Толлі, Єрмолова, Голенищева-Кутузова, Аракчеєва, Вітгенштейна, Волконського, Грейта, Милорадовича, Остен-Сакена, Раєвського, Чичагова і Крузенштерна, острів великого князя Олександра. Далі були острови, названі майже по-домашньому: острова Михайлова, Симонова, Лазарева, острів «Восток». 

Океанія щедро обдаровувала підкорювачів Антарктиди. Подорож завершилося знову в Джексона. 31 жовтня 1820 шлюпи пустилися в чергове плавання до Південного полюса. Плавання виявилося настільки ж важким, як і перший похід. Шлюпи потрапили в шторм і протягом кількох днів боролися зі стихією. У січні, в найперших числах, відкритий острів Петра. 17 січня 1821 - ще одне відкриття - Берег Олександра I. 

Це підводило підсумок експедиції: острів Петра, знову відкритий берег вкупі з відкриттями торішніми - 16 січня і 5 лютого 1820 р. - всі вони були складовими частинами колишньої Терри Інкогніто, відтепер - Антарктиди. 

за географічним результатами російська антарктична експедиція - найбільша в ХIХ столітті: відкрито нову частину світу; вперше охарактеризовано великі акваторії, що примикають до неї; описані і класифіковані льоди Антарктики та її клімат; виявлено безліч островів. А головне - затверджена провідна роль флоту у світових дослідженнях Землі.