Ответы и объяснения

2014-04-10T15:07:52+04:00
1. Митькозавр тривалий час не з’являвся, і Сергій висловив припущення з цього приводу:А) «Може, він потонув»; б)»Мабуть, його вислідив хтось інший»; в) «На жаль, тварина знайшла собі інше водоймище»

2. Де майже щодня хлопці ночували? а) у курені; б) у діда Трохима; в) вдома у бабусі.

3. Коли в дядька Гната щез тромбон, то він його оплакував: а) мов кішка кошеня; б) як зникнення сонця на небі; в) мов пропала його рідна дитина.

4. «Це ж щастя — таких діточок мати», — ця думка, яка стосувалася Сергія і Митька, належала: а) діду Трохиму; б) дядьку Гнату; в) бабусі Сергія.

5. Художній засіб, який Я. Стельмах застосував у фразі «...ніч спадає на ліс», називається: а) епітетом; б) МетаФорою; в) алегорією.

6. Яку медаль мріяли отримати хлопці, якщо вони знайдуть Митькозавра? а) «За бойові заслуги»; б) «За відвагу»; в) «За цікавий винахід».

7. Чому хлопці не побоялися того, яке пливло озером, хоча й мали бажання втекти? Бо:А) хотіли його сфотографувати;Б) хотіли побачити його, а потім розповісти про нього;В) намагалися довести свою силу і мужність.

8. Чим Митько кидав по голові чудовиська? а) палками; б) камінням; в) землею.

9. Для чого Василь вирішив видати себе за потвору, що живе в озері? Щоб:А) примусити хлопців поважати зоологію та вчительку з цього предМета;Б) герої захопилися науковою літературою;В) полякати «дослідників» і посміятися над ними.
10. За що Сергій з Митьком були вдячні Василеві?А) прищепив їм любов до природи; б) виявив інтерес до мандрівок; в) влаштував чудові канікули.
11. Як довго Сергій з Митьком досліджували істоту, яка жила в озері? а) тиждень;Б) півмісяця; в) місяць.

12. Василь Трош у своєму зверненні до хлопців використав фразеологізм: а) «пошили у дурні»; б) «спалили кораблі за собою»; в) з’їли облизня.
1)-б
2-а
3-в
4-в
5-б
6-б
7-б
8-в
9-в
10-в
11-в
12-а
дякую допомогло