Ответы и объяснения

2012-04-30T12:56:19+00:00

Ромашка (лат. Matricária) - рід багаторічних квіткових рослин сімейства Айстрові або Складноцвіті (Asteraceae). Невисокі, квітучі в перший рік життя, часто пахучі трави.
Дослівний переклад латинського наукової назви роду - «маткова трава». Назва походить від лат. matrix - матка, так як за старих часів рослина застосовувалося при лікуванні жіночих хвороб. Вперше ця назва використовував швейцарський ботанік і лікар Альбрехт фон Галлер.

Римський письменник і вчений Пліній Старший у своєму багатотомному праці «Природна історія» описав цю рослину під назвою Chamaemellon, назва якого походить від грец. χᾰμαι (chamai) - низько і μῆλον (mellon) - яблуко, що характеризує низький ріст трави і властивий квіткам запах, що нагадує яблучний.

Поширена російська назва «ромашка» запозичене з польської мови і походить від лат. romana - римська. Першими рослина так назвали поляки, вже в середині XVI століття описавши його як романів колір.

Словом «ромашка» в народі часто називають всякі рослини з білими пелюстками - пупавка, деякі види піретруму, поповник (він же ромен), трехребернік та ін

Назви на інших мовах: англ. Mayweed, Chamomile, вантаж. გვირილა, дат. Kamille, ісп. Manzanilla, Alhibar, Alhívar, Camomila, Magarza, Magarzuela, Manzanillón, нім. Kamillen, нід. Kamille, польськ. Rumianek, серб. Каміліца, укр. Ромашка, Ромен, Еспер. Kamomilo