Ответы и объяснения

2014-04-02T15:31:44+00:00
З настанням осені більшість наших співочих птахів відлітає на південь , у теплі краї.   В осінньому лісі не чутно дзвінких пташиних голосів , лише зрідка порушують тишу стукіт дятла , писк синиць , крик сойки , іноді схожий на котяче нявкання , стрекотіння балакучої сороки да неголосні , але завзяті пісеньки чижів .   Влітку ми рідко зустрічаємо цих птахів. Вони живуть парочками в глухих куточках лісу або на непрохідних болотах і тільки восени збираються великими зграями , разом кочують , розшукуючи корм.
                                             Велика синиця
   Тепер не тільки в лісах , а й у садах ми можемо побачити великого і малого строкатих дятлів . Вони схожі один на одного : обидва з червоними шапками на тімені. Розрізнити їх можна тільки за величиною . Дятлов зазвичай супроводжують синиці . Іноді до зграйки синиць приєднуються повзики і пищухи .   Повзики - великі майстри бігати по стовбурах дерев. Вони однаково вправно підіймаються вгору по стовбуру і спускаються вниз головою. Сірі пищухи непомітні на стовбурі дерева , тільки писк видає їх присутність .
   поползень
   Синиці , повзики і пищухи - дуже корисні комахоїдні птахи .   Моторні й рухливі , вони оглядають кожен кущ , кожну гілку на деревах , заглядають в самі затишні куточки лісу та саду і знищують масу шкідників.   Коли дятел довбає кору дерева або соснові і ялинові шишки у своїй кузні , з-під його дзьоба розлітаються в сторони і падають вниз комахи.
   піщуха
Їх-то і підбирають синиці . Дятлові це сусідство теж вигідно. Синиці своїм тривожним криком попереджають його про наближення яструба . Зайнятий своєю роботою , дятел не міг би помітити його .   Восени і взимку дятли з почтом синиць залітають навіть у міські парки і сади.   Синиці взимку туляться в дуплах , Вигніть пнях . Вони охоче оселяться і в штучних дуплянках і в думках - синичник, якщо ви розвішані їх по садах , і паркам . Дятли не люблять готових гнізд ; вони завжди самі видовбують собі дупло , розширюючи якусь тріщину в напівгнилу стовбурі старого дерева.
                 корольок жовтоголовий
   У хвойних лісах взимку можна побачити синицю - чубарку , синицю - московку і найменшу з наших пташок - Королько жовтоголового . Навіть у тріскучі морози корольки снують в гілках небудь старої , поросла лишаями їли , наспівуючи свою тиху , мелодійну пісеньку.   Якщо ви зустрінете білу лазоревка , - це велика удача , тому що цей вид синиць зустрічається у нас дуже рідко. Їхня батьківщина - східні області нашої країни.
   Чиж
   Коли синицям голодно , вони не гидують і насінням. Але особливо люблять синиці сало. Ви самі можете в цьому переконатися : підвісьте на гілці біля годівниці шматочки несолоного сала і побачите , як вони накинуться на ці ласощі .
   Щиголь
   За березовим лісам і особливо по лісових ярах , в заростях вільхи , восени , а нерідко і взимку можна зустріти зграї чижів , які харчуються березовими і вільховими насінням.   Зате щиглів ніколи не зустрінеш в лісі: вони люблять відкриті місця , кочують по городах , по узбіччях доріг , по пустирях , порослим будяками та вересом . Насіння цих рослин - улюблена їжа щиглів .
                                                   вівсянка
   Нерідкі у нас взимку і вівсянки , що бігають зграйками по путівцях і у сільських сараїв , і лісові сойки , що промишляють у житла людини.   Всі ці птахи не залишаються довго на одному місці. Вони кочують у пошуках їжі. Але якщо ви влаштуєте побільше годівниць , в яких буде завжди корм , то птахи залишаться на всю зиму по сусідству з вашим житлом.   Крім того , у нас зимує чимало і осілих птахів , які ніколи не відлітають з наших країв : це горобці , ворони , галки , сороки . Прилітають до нас на зиму птахи з далекої півночі .