Твiр роздум на тему що таке благодiйнiсть
Чем быстрее тем и лучше

1

Ответы и объяснения

2014-03-26T17:51:14+00:00
Говорять: «Краса врятує світ»! Я б додала: «Краса і доброта врятують світ»! Етимологія слова «добрий» змінювалася. Був час, коли слов'яни цим словом оцінювали зовнішність і красу людини. Тому краса і доброта - це слова дуже близькі : добра людина завжди красива.

Добрі справи людей високо оцінювалися у всі часи. Коли ми говоримо про добрі справи, згадується діяльність тих безсрібників, які їхали за тридев'ять земель рятувати людей від хвороб, учити дітей, допомагати жертвам катастроф та ін. Добрі справи - це і добродійність багатих людей, які на свої гроші будували гімназії і школи, відкривали і містили безкоштовні лікарні і удома для старих, матеріально підтримували таланти і допомагали отримати освіту бідним молодим людям. Але якщо кожен з нас відкладатиме добрі справи до виникнення критичних життєвих ситуацій або до моменту, коли він нагромадить великий капітал, то можна і запізнитися.

Якщо ти прагнеш до того, щоб твої слова і справи, нехай малі, несли твоїм близьким, рідним, друзям тепло, - це вже багато. При цьому потрібно завжди пам'ятати, що доброта в основі своїй безкорислива. Якщо яка-небудь фірма або банк оплачує трансляцію концерту рок-звезды або поп-діви, ці акції не робляться без власної користі. Тому, я думаю, їх не можна вважати благодійними (тобто такими, що несуть благо комусь), оскільки в основі таких «добрих» справ лежить користь. Поки що на сучасному українському горизонті багатіїв, які займаються доброчесністю, не видно. Наші капіталісти зараз піклуються тільки про себе і своїх близьких. А ось представник діаспори Петро Яцик заснував Міжнародний конкурс знавців української мови. Наші ж пани-підприємці і банкіри щось не поспішають здійснювати добро. А вже які багаті…

Мені згадався невеликий розповідь-притча І. Тургенева «Два багачі». Письменник віддає належне і звеличує багатія Ротшильда, який виділяє великі гроші на виховання сиріт, на лікування хворих, зміст самотніх людей похилого віку. І відразу Тургенев згадує, як бідний російський селянин узяв у свою сім'ю сироту. На нарікання дружини, що і таке голодне в сім'ї, а тепер ним навіть не буде за що купити сіль, щоб посолити юшку, селянин відповідає: «А ми її… і несолону». Тургенев доходить до виводу: «Далеко Ротшильду до цього мужика»! Так, цей бідняк добріший за мільярдера, багатіший душею. Недаремно розповідь називається «Два багачі», хоча формально один з героїв - бідняк.

Завершуючи твір, хочу сказати: дуже правильна ця фраза: «Поспішаєте робити добро»! Не потрібно чекати, коли станеш багатим, як Ротшильд. Добрі справи… Це і добрі слова, і допомога старим, і підтримка друзів. Замислися: коли ти останній раз дарував мамі квіти? А коли допоміг їй по господарству? Чи давно відвідував бабусю? Чи телефонуєш дідусеві регулярно, і ділишся з ним своїми проблемами? Чи допоміг молодшій сестрі, коли вона просила тебе про допомогу, або відмовився вічною зайнятістю? Чи відвідав хворого друга? Це усе і багато що інше, мій ровесник, вже можна робити сьогодні. Не відкладай добрі справи на майбутнє.