Ответы и объяснения

2014-03-19T18:26:11+00:00
Росички - багаторічні трави, іноді з бульбоподібний потовщеним стеблом, з округлими, або довгастими, черешковими або сидячими листям, у більшості видів зібраними в густу прикореневу розетку. Край і верхня поверхня листа засаджені великими залозистими волосками, подразливість при зіткненні і виділяють слиз, що служить для вловлювання комах.

Розміри листя коливаються від 5 мм у зростаючої в Австралії карликової росички (D. pygmaea) до 60 см у королівської росички (D. regia) і D. binata.

Дрібні або великі, яскраві (білі або рожеві) квітки зібрані в колосовидні суцвіття. Квітка має подвійний оцвітина : пятіраздельние (рідко чотири-або восьміраздельную) чашечку, віночок з п'яти (рідше з чотирьох-восьми) пелюсток. Число тичинок дорівнює кількості пелюсток; пилок в зошитах. Маточка з верхньою яйцевидної або кулястої, одногніздня, многосемянной зав'яззю, з простим і розщепленим стовпчиком. Плід - коробочка, з численними дрібними насінням; насіння білкове.

Всі росички - комахоїдні рослини. Клейка речовина, що виробляється листям, містить алкалоїд кониин, який надає паралітичну дію на комах, і травні ферменти. Після того, як комаха спіймано, краю листа закриваються, охоплюючи його цілком. Швидкість згортання листа в деяких видів росичок досить значна, особливо - у Drosera burmannii.

Такий спосіб харчування рослини дозволяє в умовах збіднених грунтів засвоювати з комахи при його перетравленні такі корисні для рослини речовини, як солі натрію, калію, магнію, фосфор і азот. Після того, як комаха переварити (зазвичай це займає кілька днів), лист знову розкривається.

Механізм згортання листа вибірковий і реагує тільки на органічну їжу, тоді як випадкові впливу у вигляді краплі води або впав листа не викликають травного процесу.