3. Чому для написання «Божественної комедії» Данте обрав саме терцину? Відповідь аргументуйте. 4. Як ви розумієте вислови «хто йде сюди, покинь усі надії», «9 кіл пекла» , «на сьомому небі», «вихор кохання» ? 5. У пеклі знаходяться грішники — люди, які переступили божественні закони й саме через це повинні бути покарані. Які почуття викликають картини страждань у Данте? 6. Чому провідником по Пеклу й Чистилищу Данте обрав саме Вергілія? 7. Яку оцінку Вергілію дав Данте? 8. Проаналізуйте розміщення грішників у пеклі й покарання, які на них накладені. Чи пов'язані їхні гріхи з карою? Чи дійсно пекло створено за принципом: «Яке злочинство, то така й відплата» ? Який гріх Данте вважав найстрашнішим? Чи згодні ви з ним? 9. Хто і в який спосіб визначає місце перебування грішника в пеклі? 10. Чи справедливо покарані Паоло й Франческа? Які почуття викликала в Данте їхня історія? 11. У Пеклі ми зустрічаємо не лише сучасників Данте, а й міфологічних та історичних осіб. Складіть перелік відомих вам імен і спробуйте пояснити їхню присутність у творі Данте. 12. Як Данте реагує на розповідь графа Уголіно? Які почуття викликає в нього почута історія (п. 33)? 13. За народними уявленнями, пекло — це палаючий вогонь і казани зі смолою. З точки зору науковців, холод — єдине, до чого людина не здатна пристосуватися. Чи випадково в 9-му, найнижчому, колі грішники караються саме холодом? 14. «Божественна комедія» насичена алегоричними образами. Розкрийте алегоричне значення мандрівки Данте Пеклом, Чистилищем і Раєм. 15. Чи відкрилася Данте в Раї божественна таїна й таємниця буття? Якщо так, то яка? 16. Як ви розумієте вислів «Любов, що водить сонце й зорні стелі»? 17. Чи можемо ми назвати поему Данте енциклопедією середньовіччя? 18. Появу якої нової системи цінностей провістила творчість Данте?

1

Ответы и объяснения

2014-03-16T14:37:21+00:00
3. Обожаю такие вопросы.. . Потому что ему так удобнее было! Но вы можете написать что-то вроде того, что этот размер подразумевает строф в три стиха - а Данте описывал ад-чистилеще-рай, ++три - сокральное число христианской религии, отец-сын-святой дух. 

4. - человек окончательно приговорен, у него уже нет возможности что-то изменить и он должен только смириться 

- Девять? Мне казалось, что семь.. . В своем произведении Данте разделил ад (и все остальное) на круги, по степени вины и тяжести наказания. Он вывел структуру, в последствии признанную католическими клириками.