Що є цікаве про Рівненський заповідник ? ( Відповідайте на любій мові )

1

Ответы и объяснения

2014-03-11T23:42:40+04:00
Створений на території Володимирецького, Дубровицького, Рокитнівського та Сарненського райо-нів в 2000-му році шляхом об'єднання в собі 4-ох заказників загальнодержавного значення, які стали відділеннями запо-відника - це „Пере-бродівське", „Сира Погоня", „Сомино", „Білозерське" .
Рівненський природний заповідник підпорядкований Державному комітету лісового господарства України. Площа земель новоствореного запо-відника - понад 47066 га. Ці заказники є неповторними за свої-ми природними умо-вами, рослинним і тваринним світом, ландшафтами, болот-ними і лісовими масивами, озерами та річками. Тут виявлено близько 700 видів судинних рослин, 320 видів наземних хребетних тварин. З них відповідно 13 видів рослин і 25 видів тварин занесено до Червоної книги України.
В рослинному покриві заповідника переважають болотна рослинність та заболочені ліси, невеликі площі займає прибережно-водна та водна рослинність; суходольні лісові угруповання розташовуються лише на сухих грядах та островах.
Територія заповідника об'єднує значні за площею болотні масиви, які збережені в природному стані. Тут зустрічаються болота усіх типів. переважають мезотрофні (перехідні) сфагнові болота. Значні площі займають заболочені соснові ліси - сфагнові, довгомохові і з покривом з багна болотного та лохини.
У флорі Рівненського природного заповідника рідкісні рослини дослідниками розподілено на три основні групи:
1) види, які занесені до Червоної книги України: швейхцерія болотна, росичка середня, росичка англійська, лікаподіелла заплавна, орхідеї - хамарбія болотна, коручка болотна та пальчатокорінник м'ясочервоний, шолудивник королівський, ситник бульбистий, верба чорнична, хамедафна чашкова, журавлина дрібноплідна, діфазіаструм Зейлера;
2) рідкісні види: осока дводомна, осока тонкокореневищна, осока торфова, верба лапландська;
3) види, мало поширені в Українському Поліссі: журавлина болотна, осока багнова, лісовий вид толокнянки звичайної.
Ссавців у заповіднику визначено понад 60 видів, з них найбільша група - це гризуни (понад 20 видів). Досить розповсюдженими є бобер річковий, білка, заєць-русак, лисиця звичайна, вовк, єнотовидний собака, куниця лісова та кам'яна, ласка, свиня дика, козуля, лось. Зустрічаються і види, які занесені до Червоної книги України: видра річкова, рись, кіт лісовий, борсук, горностай, норка європейська та інші.
Птахи заповідника представлені понад 200 видами, з яких більше половини гніздяться. Тут зустрічаються найбільше видів, які занесені до Червоної книги України - лелека чорний, журавель сірий, балобан, беркут, кроншнеп великий, орел-змієїд, орлан-білохвіст, пугач та деякі інші. З куроподібних досить часто зустрічається тетерев, рідше - рябчик і дуже рідко глухар (Червона книга України), з голубів - горлиця, синяк. Пастушкові представлені лискою і пастушком. Серед куликів на окультурених ділянках поширена чайка, чорниш і бекас, дупель і вальдшнеп. З рептилій найбільш характерні гадюка звичайна та ящірка живородна.