Ответы и объяснения

Лучший Ответ!
2012-04-12T19:52:18+04:00

Ліс - це джерело натхнення та здоров'я. Відпочиваючи в лісі, ми отримуємо заряд енергії, тому що повітря в лісі цілюще. Він подовжує наше життя. Він набагато чистіше і здоровіше повітря міст. Доведено, що зелені насадження зменшують вміст пилу в повітрі в два з половиною рази. Згадайте, як легко дихається в прогрітих сонцем лісах і яке дивний стан радості і сили охоплює нас, коли ми потрапляємо в ліс із задушливих міських будинків. Особливо корисний повітря в лісі після дощу. Він запашний, свіжий, сповнений озону. І з'являється бажання спробувати його, забрати з собою додому, щоб ще довго насолоджуватися його дивним запахом.

   Ліс - це чудова казка. І в цю казку хоче потрапити кожен з нас, щоб помилуватися природою, відпочити від міської суєти. Разом з С. Єсеніним побачити, як

     

    Зачарований невидимкою,

    Дрімає ліс під казку сну,

    Немов білою хусткою

    Підв'язана сосна.

     

   Але в лісі не завжди тихо. Скільки грибників можна побачити восени! Вони прочісують ліс, забираються в саму глухомань. Добре, якщо це досвідчені грибники, які подумають про грибниці. А скільки можна зустріти на лісових галявинах в теплі дні відпочиваючих, які залишають після себе пляшки, пакети, обламані дерева, кострища і повертаються додому з величезним букетом лісових квітів. Немає нічого страшнішого, ніж видовище порубок, гарей, пусток, викликаних невіглаством людини. Великої шкоди завдає природі весняний підпал сухої трави, який нерідко призводить до пожеж. Ще в минулому столітті заговорили про симптоми явища, яке отримало назву «екологічної кризи» і яке нині становить серйозну небезпеку існуванню людини. Так, вченими підраховано, що зараз на планеті безповоротно зникає до десятка видів тварин і по одному виду рослин щотижня. За останні триста п'ятдесят років на Землі зникло близько ста п'ятдесяти видів птахів.

   Ліс - наш помічник у боротьбі за врожай. Він зберігає вологу, зупиняє сухі і спекотні вітру, є конденсатором вологи: туману, роси, інею. З лісових боліт беруть початок річки. Місця, де знищений ліс, більше піддаються розмивів від талих вод і дощів. Про це знають всі, але продовжують рубати ліс у зручних для вивезення місцях: поблизу доріг, на пагорбах, по берегах річок. Грунт залишається без вологи, а річки можуть від надлишку води вийти з берегів. Неможливо перелічити всі лиха, які несе винищення лісів.

   Кожному, напевно, відомо, скільки робиться в нашій країні для охорони природи. Висаджуються молоді ліси на великих площах, розселяються звірі. Але всі ці добрі справи не досягнуть максимального результату, якщо кожен не усвідомить, що людина - хранитель лісів, і ліси потребують захисту від людини. Приходячи до лісу, не забувайте, що ми не лише господарі, а й гості. Завдаючи шкоди лісам, ми шкодимо самим собі.