Роль мхов в природе?????????7?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

1

Ответы и объяснения

2014-03-01T09:06:06+00:00
Мохоподібні є складовою рослинного світу і відіграють помітну роль у природі. Вони є основою рослинного покриву боліт, у яких накопичується вода і які живлять річки. Завдяки невибагливості до умов навколишнього середовища вони можуть першими оселитися там, де немає рослинних організмів виступаючи у ролі рослин-піонерів. Суцільний шар живих мохів , хїніх відмерлих решток перешкоджає випаровуванню води та сприяє їх зберіганню в грунті. Але часто таке розростання мохів може призводити до утворення боліт на місці озер, лісів, лук. 
Мохоподібні є основою рослинного покриву боліт. які відіграють виняткову роль у формуванні та збереженні річок і струмків.Вони вбирають в себе дощові і талі води ,а потім поступово віддають їх, обумовлюючи таким чином існування річок навіть у періоди тривалої засухи.
Цікаво, що тварини мохів майже не їдять. Лише коли не вистачає корму деякі тварини ( північні олені) можуть поїдати цю несмачну їжу. Але не лише хребетні тварини не живлять мохами: їх не пошкоджують ні комахи, ні бактерії.

Хай щастить!