Ответы и объяснения

2014-02-26T22:30:12+04:00
Скромна, цнотлива Анна, яка виявляла безмірну любов до людей і нещадну вимогливість до себе самої, викликає у читачів тільки позитивні емоції, почуття. Звичайно, щирий та чуйний Михайло не міг не помітити винятковості цієї дівчини, не міг не потягнутися до неї, як соняшник до сонця: "Він її любить. У неї немає ні поля, ні худоби, ні грошей, але він її проте любить". Пасербиця долі, Анна сприймає життя надто серйозно, навіть на весіллі не може віддатися безтурботним веселощам. Серед свого обмеженого оточення вона не бачить близьких за поглядами людей і мужньо несе хрест самотності.

Дівчина знає, що може покладатися лише на власні сили, тому постійно шукає заробіток. І при цьому бачить лише заздрість оточуючих. Та справедливість усе-таки існує, стверджує авторка. Анна знаходить рідну душу — Михайла, який так само, як і вона, прагне щастя, взаєморозуміння в парі. На жаль, доля не дозволила їм здійснити ці мрії про спільне щастя. 
Героїня Кобилянської відзначається витонченістю, благородством натури, вродженою інтелігентністю, що підносить її, ставить вище свого середовища. І вже в цьому прихована глибока драма: ні люди, ні доля не хотіли оцінити, винагородити цю ніжну, високу душу. Лише Михайло зміг побачити та оцінити її внутрішню красу. Але Анна втрачає свого коханого, і, здавалося б, втрачає сенс самого життя. Проте подальше рішення дівчини одружитися з Петром є свідченням того, що людяне та світле не може бути потоптане. 

Образ Анни — це трагедія шляхетної, чутливої душі в жорстоких умовах тогочасного села. Доведіть або спростуйте це й поміркуйте, хто винен у цій трагедії.Анна всіма характеризується як добра, розумна, шляхетна й порядна дівчина. Вона здатна на щирі та палкі почуття. Але не може протистояти родичам, які з неї знущаються. Самотня душа не знала, до кого прихилитися, тому не встояла перед Михайловою любов’ю, не знайшла в собі сили вберегти його дітей.Отже, вина Анни в її нещастях очевидна, але не меншою є вина тогочасного суспільства (бідність, відсутність можливості освіти, для жінки працювати), а також матері й брата, що знайшли в особі дівчини покірне джерело для своїх прибутків.Добре, що Анна знайшла в собі сили жити далі, працювати, бути такою ж доброю, і, врешті-решт, заслужила щастя.Символічними образами в цій повісті є сусідній ліс, теля, місяць і зорі, обірвана струна на весіллі,закривавлені вогняні шмати з розжареними очима