Напишіть будь ласка реферат на тему " Крохмаль. Його будова, назва, добування, фізичні та хімічні властивості,." Має бути титульна сторінка, вступ, основна частина, висновок. Буду дуже вдячна)))

1

Ответы и объяснения

2014-02-20T17:53:22+00:00
Крохмаль - речовина природного походження яка має величезну біологічну і економічну цінність . Він виробляється рослинами , використовується в їжу і має величезну цінність для всього живого .Крохмаль – це природний полісахарид, утворений залишками α-глюкози. Крохмаль утворюється в рослинах при фотосинтезі. Склад молекули виражається формулою 

( С6Н10О5 )п . Крохмаль – це природний полімер , який синтезується в рослинах із глюкози по реакції : 

пС6 Н12О6→ (С6Н10О5)п + Н2
Більш за все багаті на крохмаль зерна злаків ( рис , пшениця , кукурудза ) та бульби картоплі . Він накопичується рослинами і використовується ними як джерело енергії , необхідне , наприклад , для проростання насінин .

Крохмаль – це позбавлений смаку білий порошок , нерозчинний у холодній воді . У гарячий воді він набухає і поступово розчиняється . 
Хімічні властивості крохмалю .
Накопичений рослинами крохмаль розщеплюється під впливом ферментів з утворенням глюкози , у результаті окислення якої вивільняється енергія .

Якщо рослини накопичують енергію у вигляді крохмалю , то тварини – у вигляді глікогену ( вуглеводу , близького по структурі до крохмалю ) . Процес засвоєння крохмалю починається у ротовій порожнині з його гідролізу до глюкози під впливом ферментів . Надлишок глюкози відкладається у печінці у вигляді запасного глікогену . У разі необхідності , наприклад при фізичному навантаженні , глікоген перетворюється , як і крохмаль у рослинах , у глюкозу , яка постачає поживні речовини у весь організм . 

Таким чином , у людському організмі енергія запасається у вигляді жирів та вуглеводів і вивільняється у разі їх окиснення . 

На думку спеціалістів , енергетичні потреби людини повинні задовольнятися на 65% за рахунок рослинної їжі ( овочем та фруктів ) 

У промисловості крохмаль шляхом гідролізу перетворюють на патоку та глюкозу . 

Якщо гідроліз крохмалю не доводити до кінця , то утворюється суміш декстринів з глюкозою – патока , яку використовують у кондитерській промисловості . 

Якщо гідроліз проводити до кінця , то добувають глюкозу , яка при спиртовому бродінні перетворюється на етиловий спирт .

С6Н12О→ 2 СН3 – СН2ОН + 2 СО2 ↑

Характерною хімічною властивістю є і реакція крохмалю з йодом , під час якої спостерігається поява синьої окраски .