бажано щоб не було з інтернету

Ответы и объяснения

Лучший Ответ!
  • larmih
  • главный мозг
2014-02-20T06:14:14+00:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Романський стиль (від лат. romanus -римський)- це  художній стиль, що панував у Європі (переважно західній) в 10-12 ст. століття.В орнаменті з'являються елементи античності,для нього характерними стають  масивність і  суворість та зберігаються оборонні функції. Найбільша увага приділялася спорудженню храмів-фортець і замків-фортець.Будівельним матеріалом був тесаний камінь.Романські храми  будували з такого каменю у простих формах, надаючи перевагу вертикальним і горизонтальним лініям.Часто зображалися Страшний суд і Апокаліпсис, біблійні сцени.Архітектурні особливості:напівкруглі арки, важкі склепіння, міцні і товсті стіни, масивні вежі, невеликі вікна.Споруди прикрашалися зазвичай фресками, рельєфами та скульптурами.
Готичний стиль:ця назва походить від назви германського племені готів.Ще він називався  "французьким стилем",тому що виник на території Франції.Найвищий період розквіту:2-га пол.12-15 ст.Архітектурні особливості:стрілчасті арки, більш легкі склепіння за рахунок навантаження на каркас будівлі, помірні по товщині стіни, маленькі ажурні вежі й звужені догори шпилі, великі подовгасті вікна з вітражами.За прикраси слугували скульптури і рельєфи, було досить мало фресок,перевага надавалася  вітражам.
 Як і романський стиль, готика надавала перевагу архітектурі.Особливе місце займав собор. Згодом готика поширилася і на інші види міських споруд.