Срочно нужно,помогите пожалуйста!
Чому АТФ називають єдиною універсальною енергетичною речовиною клітини???

1

Ответы и объяснения

2014-02-18T20:06:30+04:00
. Пластичний обмін

Реакції синтезу. У клітині постійно відбуваються процеси творення. З простих речовин утворюються складніші, з низькомолекулярних – високомолекулярні. Синтезуються білки, складні вугливоди, жири, нуклеїнові кислоти. Синтезовані речовини використовуються для будови різних частин клітини, її органоїдів,секретів, ферментів, запасних речовин. Синтетичні реакції особливо інтенсивно відбуваються в клітині, що росте, але й у цілком дорослої клітини, тобто в такої, яка закінчила ріст і розвиток, постійно синтезуються речовини для заміни молекул, витрачених або зруйнованих внаслідок пошкодження. Замість кожної зруйнованої молекули білка або якось іншої речовини з’являється нова молекула. Так клітина зберігає постійними свою форму і хімічний склад, незважаючи на безперервні їх зміни в процесі життєдіяльності.
Синтез речовини, який відбувається в клітині, називають біологічним синтезом або скорочено біосинтезом. 
Усі реакції біосинтезу супроводжуються вбиранням енергії.
Сукупність реакцій біосинтезу називають пластичним обміном, або асиміляцією ( лат. «сіміліс» – схожий, подібний ). Зміст цього процесу полягає в тому, що поживні речовини, які надходять до клініки із зовнішньго середовища і які дуже відрізняються від речовини клітини, в результаті хімічних перетворень стають речовинами клітини.
Реакції розчеплення. Складні речовини розпадаються на простіші, високомолекулярні – на низькомолекулярні. Білки розпадаються на амінокислоти, крохмаль – на глюкозу. Ці речовини розщеплюються на ще більш низькомолекулярні сполуки, і зрештою утворюються зовсім прості, бідні на енергію речовини: СО2 і Н2О. Реакція розщеплення здебільшого супроводжуються виділенням енергії. Біологічне значення цих реакцій полягає в забезпеченні клітини енергією. Будь-яка форма активності – рух, секреція, біосинтез тощо – потребує затрати енергії.
Сукупність усіх ферментативних реакцій клітини, тобто сукупність пластичного й енергетичного обмінів ( асиміляції і дисиміляції), зв’язаних між собою із зовнішнім середовищем, називають обміном речовин і енергії. Цей процес є основною умовою підтримання життя клітини, джерелом її росту, розвитку й функціонування.