Ответы и объяснения

2014-02-18T18:29:29+04:00
Чи доводилося вам чути вислів «людина - володар природи»? Як ви гадаєте, що це означає? За допомогою уявного мікрофона обґрунтуйте або спростуйте його.

Природу не можна розуміти тільки як світ тварин і рослин. Природа - це все, що оточує нас від народження. Кожна частинка природи є важливою. Людина і природа перебувають у постійних і складних взаєминах. Природа дає можливість людині жити, задовольняючи її фізичні потреби, збагачує її духовний світ своєю красою та активізує її розум, демонструючи зразки найкращого, найдосконалішого у світі. Коли ж людина починає шкодити при¬роді, вона шкодить і собі, адже людина - також складова природи, її частина, надзвичайно залежна від решти складових. Її відмінність від інших живих істот полягає в тому, що вона має розум, а відтак може мислити, творити, спілкуватися з іншими людьми.

На жаль, сьогодні є підстави говорити, що свій розум людина здебільшого спрямовує на задоволення власних потреб, знищуючи майже повністю те навколишнє середовище, в якому живе і від якого цілком залежить. Кажуть, що сьогодні ми живемо на планеті, що належить нашим правнукам: адже наслідки того, як ми зараз ставимося до природи, будуть відчутні у далекому майбутньому. І виправити навіть одну серйозну помилку, якщо вона буде зроблена, часто неможливо.

А те, що багато помилок людством уже скоєно, сьогодні зрозуміло якщо не всім, то багатьом мешканцям Землі.
Жива природа - тварини, люди, мікроорганізми, рослини. Вони живляться, ростуть, дають потомство (розмножуються) і вмирають.

Навколишнє середовище, довкілля - оточення, в якому живе людина, рослина або тварина. Нежива природа - це повітря, вода, гори, Земля, Сонце, зірки, Місяць. До неживої природи відносять предмети, виготовлені людиною.
Природа - усе, що оточує людину і є об'єктом людської діяльності й пізнання.

Чи відомі вам приклади недбалого ставлення людей до природи? У чому вони полягають? Де ви їх бачили?
Історик Лев Гумільов зауважував, що збіднення, руйнування природи внаслідок діяльності людини слід розглядати як «злочин щодо нащадків, яким доведеться перебувати на збіднілій планеті».

Найсумнішим висновком, нещодавно зробленим вченими, є те, що Земля як планета, як довкілля не вічна. Вона не встигає загоювати рани, завдані людською діяльністю, особливо внаслідок розвитку техніки і виробництва. Отже, для того щоб Земля не загинула, слід кардинально змінити ставлення людини до природи.