Помогите, пож., придумать коротенькую сказку для 2 класса (на украинском языке). Спасибо

1

Ответы и объяснения

2014-02-17T19:42:53+04:00
Зимушка- Зима
Зовсім вже було хотіла Зима прийти на зміну Осені , да почула вона розмови людей , звірів і птахів про те , як вони не хочуть , щоб було холодно , як важко пережити зиму , як люблять вони інші пори року. Образилася Зимушка -зима і вирішила поступитися своє місце Осені. « Нехай Осінь замість мене і в мій час править ».
Спочатку всі навіть зраділи , що зима не прийшла. На вулиці не дуже холодно , можна не надягати теплі шапки і шуби . Сніг не випав , менше роботи у двірників . Звірі і птиці в лісі теж задоволені: не потрібно їм шукати собі притулок від морозу.
Але зовсім скоро зрозуміли і люди і звірі , що без зими ніяк не можна. Вже не довго залишилося до найулюбленішого свята Нового року , а снігу немає і мороз не подразнює за ніс. Яке ж може бути без цього новорічний настрій ? І святкові вірші не вчаться , і зимові загадки собою не розгадувати . Лежать без діла лижі , санки і ковзани . А як хочеться дітворі пограти в сніжки , побудувати снігову фортецю , снігову бабу !
Але ще важче довелося тваринам у лісі. Заєць змінив сіру шубку на білу , а снігу все немає. Скільки натерпівся косою від лисиці і вовка ! Ведмідь ніяк не спатиме , не співає йому свою колискову хуртовина . А найголовніше - без зими ніколи не настане весна!
Стали просити у Зими вибачення , стали чекати її приходу . Пробачила Зима своїх кривдників. Посипала землю сніжком , заморозила річки і озера. Всі встигла зробити до свята. І 31 грудня під легкий морозець і пухнастий сніжок настав Новий рік. Він приніс веселий настрій , радість і щастя всім , хто його чекав.