Допоможіть будь-ласка!!! Добрати цитати до Шерлока Холмса і Доктора Ватсона з твору: Собака Баскервілів! Будь-ласка допоможіть на завтра вже потрібно!

1

Ответы и объяснения

2014-02-16T20:56:03+04:00
При першій зустрічі з Шерлоком Холмсом («Етюд у багряних тонах» ) доктор Уотсон описує великого сищика як високого, худорлявого молодика:« На зріст він був більше шести футів, [5] але за своєю надзвичайною худорби здавався ще вище. Погляд у нього був гострий, пронизливий, якщо не вважати тих періодів заціпеніння, про які йшлося вище; тонкий орлиний ніс надавав його обличчю виразу живої енергії та рішучості. Квадратний, трохи виступає вперед підборіддя теж говорив про рішучий характер. »
Холмс - багатогранна особистість. Одночасно талановитий скрипаль, хороший боксер, вправний актор, хімік, він присвятив своє життя кар'єрі приватного детектива. Розслідуючи справи, якими постачають його клієнти, що він спирається не тільки на букву закону, але й на свої життєві принципи, правила честі, які в ряді випадків замінюють йому параграфи бюрократичних норм. Неодноразово Холмс дозволяв людям, на його думку, виправдано скоювали злочин, уникнути покарання. Холмс не меркантильний, його в першу чергу займає робота. За свою працю по розкриттю злочинів Шерлок Холмс бере справедливу винагороду, але якщо його черговий клієнт бідний, може взяти плату символічно або взагалі відмовитися від неї.
Холмс - житель вікторіанської Англії, лондонець, чудово знає своє місто. Його можна вважати домосідом і він виїжджає за межі міста (країни) тільки в разі крайньої необхідності. Більшість справ Холмс розгадує, не виходячи з вітальні місіс Хадсон, називаючи їх «справами на одну трубку» .
У побуті Холмс має стійкі звички. Невибагливий, байдужий до вигод і розкоші. Його не можна назвати розсіяним, але він дещо байдужий до порядку в кімнаті і обережності в поводженні з речами. Наприклад, проводить ризиковані хімічні експерименти у своїй квартирі і тренується у стрільбі по стіні кімнати (вибиває пострілами вензель королеви) .
Холмс - переконаний холостяк, жодного разу, за його словами, не зазнавши ні до кого романтичних почуттів. Неодноразово заявляє, що взагалі не любить жінок, хоча незмінно ввічливий з ними і готовий допомогти. Тільки один раз у житті Холмс був, можна сказати, закоханий у якусь Ірен Адлер, героїню оповідання «Скандал в Богемії» .
Холмс курить міцний тютюн. У повісті «Етюд у багряних тонах» Уотсон заявляє, що Холмс не вживає наркотики, але в «Знаку чотирьох» ми бачимо його вживають кокаїн внутрішньовенно. про те який тютюн курить Холмс говорить ось цей уривок:
...я увійшов у кімнату і перелякався: не пожежа у нас? - з-за того, що через дим ледь брезіл світло лампи.. .
- «Собака Баскервілів»
Холмс в принципі не марнославний, і в більшості випадків подяку за розкритий злочин його мало цікавить:
- Як несправедливо розподілився виграш! [...] Все в цій справі зроблено вами. Але дружину отримав я. А вся слава дістанеться Джонсу. Що ж залишається?- Мені? - сказав Холмс. - А мені - ампула з кокаїном.
- «Знак чотирьох»
Хоча, в ряді випадків Холмс висловлює свою досаду з приводу такого стану речей.
- Але ж, напевно, не можна втрачати ні секунди, - стривожився я. - Піти покликати кеб?- А я не впевнений, поїду я чи ні. Я ж ледар, яких світ не бачив, то є, звичайно, коли на мене нападає лінь, а взагалі-то можу бути і моторним.- Ви ж мріяли про такий випадок!- Любий мій, та що мені за сенс? Припустимо, я распутаю це справа - адже все одно Грегсон, Лестрейд і компанія прикарманят всю славу. Така доля особи неофіційного.