Дооможіть будь ласка які птахи відлітають у теплі краї першими

1

Ответы и объяснения

2014-02-16T15:13:37+04:00
Настають холоди, опадає листя і відлітають у вирій пташки04.11.2010 15:15,   919За такими ознаками ми звикли асоціювати осінь іще з дитинства. Якщо із холодами та листям усе зрозуміло, то стосовно пташок можна посперечатися. Спеціалісти кажуть: відлітати у теплі краї вони починають набагато раніше, влітку.

Ті пернаті, чиї «теплі краї» – найдальші, відлітають уже у червні. Дорога далека, пояснюють орнітологи. Саме тому солов'ї не співають у липні – їх у нас уже не знайти. Влітку відлітає більша частина птахів, говорять спеціалісти.

Микола Слюсар, орнітолог: "Найбільше летить птахів у південно-західному напрямку, близько 70% птахів летить саме туди. Менше 10% летить у південно-східному напрямку, будуть огинати Чорне море сходом".

Солов'ї та різноманітне болотне птаство до весни оселиться на півдні Африки. Погіршення погодніх умов у вересні змушує збиратися в дорогу другу хвилю мігрантів. Вони гуртуються на берегах водойм, де багато їжі та схованок, а потім летять. В цей час ще більше пустіють водойми. Сезон пташиних перельотів триває цілий рік – то до нас, то у вирій. Міграція у теплі краї займає від 180 днів на рік. Восени ж відлітає зовсім незначна кількість птахів.

Микола Слюсар, орнітолог: "Найпізніше відлітають, це, як правило, на кількасот кілометрів -так звані ближні мігранти, або їх ще називають кочівними видами".

Журавлі, деякі види голубів та синичок залишають свої українські домівки найпізніше. І летять недалеко – у сусідні країни. До нас же в цей час прилітають граки – ті самі, які ми звикли називати воронами. Вони і віщують наближення зими.