Помогите пожалуйста!!!!
Помогите сочинить текст на тему "Як виготовляють писанки"

1

Ответы и объяснения

2014-02-12T19:11:34+00:00
Як виготовити писанку? Які є різноманіття великодніх яєць і що означають кольори в писанкарстві? 
Великодні писанки – один із яскравих видів декоративно-прикладного мистецтва України. Веселі писанки радують око, сприймаються як зразок високого мистецького смаку.Історія писанок сягає в далеке минуле українського народу і пов’язана ще з язичницьким ритуалом возвеличення одвічного закону весняного відродження землі. Знамениті в усьому світі українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу.Для Наших пращурів яйце було символом зародження життя, сонця. Найперше яйце, за легендою, мало всередині не жовток із білком, а зародок цілого світу. Розмальовані яйця присвячувалися сонцю й весні й розписувалися напередодні найбільшого свята весни.Серед тисячі тисяч неперевершених у своїй красі пам’ятників над землею височить величний і неповторний пам’ятник українській писанці у Канаді. Ця дивовижна десятиметрова скульптура дивує всіх своєю красою. Цікаво, що й у селі Доброгостів Дрогобицького району також є пам'ятник писанці (на фото). Також близько біля нас, а саме у Коломиї що на Івано-франківщині є музей писанкарстваТрадиційно до Великодня роблять велике розмаїття яєць:1. Крашанка – яйце пофарбоване в один колір.
2. Крапанка – на яйце наносять віск (капають). Після цього його занурюють у фарбу. Поверхня яйця висихає і знову наносять віск і занурюють яйце в темнішу фарбу.
3. Мальованка – яйце малюють фарбами. Вони можуть бути акварельні або масляні. Це все робиться за допомогою пензлика.
4. Дряпанка – ще її називають шкрябанка. На поверхні яйця, пофарбованого в темний колір, голкою або іншим гострим предметом видряпується візерунок, орнамент.
5. І наш герой – Писанка. Як же її виготовляти?Чесно сказати – це мистецтво. Все залежить від Вашої уяви, але кілька порад я Вам дам.Отже, щоб виготовити писанку потрібен:бджолиний віск, писальце (воно зроблене із залізного наконечника звичайної шнурівки, встановленого в дерев’яну паличку). А ще можна гострим кінцем вставити голку в корок.У череп’яній мисочці підігрівають віск. Занурюють голку у віск і наносять орнамент. Потім занурюють яйце у барвник. Місця, де нанесено віск, фарбуватися не будуть. Виймають яйце з фарби, висушують і ставлять у теплу духовку, щоб віск розтав. Обтирають шматинкою і все, писанка у Вас готова.Також, щоб яйце довго зберігалося, можна його видути. Для цього в обох наконечниках яйця голкою проколюють тонкі дірочки і видувають жовток і білок в якусь посудину. А яйце протирають.Дуже велику роль при створені писанки відіграють кольори. Вони мають своє символічне значення. Так наприклад:
білий колір – символ чистоти і світлості людської душі
чорний – нескінченність життя
коричневий – урожай, щедрість, земля
блакитний – це напевно здогадалися – небо, вода, сила, здоров’я
зелений – колір весни, рослинний і тваринний світ, майбутній урожай
червоний – любов, радість, вогонь небесний
жовтий – тепло, місяць і зорі, урожай, світло.