Які властивості має повітря в екваторіальній повітряній масі

1

Ответы и объяснения

2014-01-26T12:45:25+04:00

Які властивості має повітря?  Чому виникає вітер?


Різнорідні «моря» повітря. Великий об'єм повітря тропосфери з певними властивостями, зокрема температурою, вологістю, запиле­ністю, називають повітряною масою. Своїх властивостей повітря­на маса набуває від земної поверхні, над якою перебуває тривалий час. Повітряна маса має значні розміри. Вертикально вона може охоплювати всю тропосферу, а по горизонталі часто поширюється на сотні й тисячі кілометрів.

За температурою розрізняють повітряні маси теплі та холодні, а за вмістом водяної пари - сухі та вологі. Сухі, або континенталь­ні, повітряні маси утворюються над великими ділянками суходо­лу, а вологі, або морські, - над морями й океанами.

Повітряні маси формуються у певних широтах. Залежно від цього розрізняють п'ять типів повітряних мас: екваторіальну, тропічну, помірну, полярну арктичну та полярну антарктичну.

Полярні повітряні маси вирізняються низькими температура­ми, малим вмістом водяної пари у повітрі, значною прозорістю. Помірні повітряні маси формуються у помірних широтах обох півкуль. Вони можуть бути морськими та континентальними. їхня температура і вологість змінюються протягом року за сезонами. Тропічні повітряні маси утворюються у тропічних широтах як у Північній, так і в Південній півкулях. Морське тропічне повітря має досить високу температуру й вологість, континентальне - га­ряче і сухе, а місцями значно запилене.

Екваторіальна повітряна маса формується поблизу екватора над океаном і суходолом. Для неї характерні високий вміст водя­ної пари та висока температура.

Постійна «боротьба» різних за властивостями повітряних мас. Між повітряними масами з різними властивостями виникають вузькі перехідні зони з найбільшою різницею температури, тиску і швидкості вітру. Ці зони «боротьби» повітряних мас називають ат­мосферними фронтами. Вони поширюються вгору в середньому на 10-12 км, а вздовж земної поверхні - на кілька сотень кілометрів. Атмосферні фронти бувають теплі і холодні.