За допомогою довідковоі літератури найти інформацію про один із культурних скарбів України

1

Ответы и объяснения

Лучший Ответ!
2014-01-21T17:58:43+04:00
Скарби України: золото Довбуша 

Якщо ви будете подорожувати по Карпатах, який маршрут би ви не обрали, вам обов'язково вкажуть на місця, тим або іншим чином пов'язані з іменем Олекси Довбуша. Золото Довбуша, на думку гуцулів, може бути заховане у багатьох місцях. За найбільш поширеними версіями, скарби заховані або біля селища Рахівка в Закарпатті, або в Яремчі на Прикарпатті, або у Скелях Довбуша біля селища Бубнище Долинського району. Правда, якщо врахувати масштаби діяльності народного месника, то скарб може бути і не один. 

Певний час фігуру Олекси Довбуша розглядали як фольклорну вигадку, збірний образ чесного і справедливого народного героя, який відбирає золото у багатіїв і роздає бідним. Пізніше було встановлено дослідниками, що Олекса Довбуш був реальною історичною особою і триста років тому він насправді організовував погроми кортежів багатої знаті, яка подорожувала Карпатами. Докладну біографію та описи походів Довбуша (1738–1745) представив громадськості прикарпатський історик професор Грабовецький. Однак, крім фактів, у народі виникло і безліч легенд, переказів і пісень, найбільш цікаві з яких стосуються теми скарбів. 

Перша публічна заява про існування скарбу Довбуша зробила газета «Діло» 10 червня 1895 р. У її публікації повідомлялося, що один житель Угорщини підмовив місцевих гуцулів села Пістня відправитися на пошуки скарбів Довбуша, стверджуючи, що йому добре відомо їх місце розташування. Заінтриговані селяни озброїлися лопатами і викопали великий рів посеред лісу, проте золота так і не виявили. Подібні історії час від часу мали місце у різних куточках Карпат, однак всі спроби знайти скарб закінчувалися безрезультатно. 

Найчастіше місцезнаходженням схованки золота вважається якась виразна особливість гірського ландшафту. Приміром, камінь, що нагадує обриси людської фігури, печера з потаємними ходами або старий колодязь, вік якого не одна сотня років. 

Потенційним місцезнаходженням скарбів Довбуша можуть бути Cкелі Довбуша, названі на честь героя, оскільки свого часу слугували укриттям для нього і його опришків. У карпатському регіоні таких скель декілька, зокрема Скелі Довбуша розташовані недалеко від Болехова Івано-Франківської області. Там на висоті 900 м розташоване озеро, назване Мертвим. Згідно з місцевою легендою, скарб Довбуша захований десь на дні озера.