Ответы и объяснения

2014-01-20T21:36:20+04:00
  Запорозька Січ у зображенні Гоголя - це царство свободи й рівності, це вільна республіка, у якій  живуть люди широкого розмаху душі, абсолютно вільні й рівні, де виховуються сильні , мужні характери, для яких немає нічого вищого у світі, ніж інтереси народу, ніж свобода  і незалежність вітчизни.
  Прославляючи безсмертні  подвиги  запорожців, письменник не прикрашає їх, не приховує того, що молодецтво в них сполучалося з  жорстокістю.
  У повісті вперше в російській літературі на головне місце висувається безпосередньо народ, він стає центральним героєм твору. Кожен із героїв відчуває себе складовою частиною народного життя. Убезмежному злитті особистих інтересів людини з інтересами загальновидними - ідейний пафос твору.
  "Тарас Бульба" - це пристрасний  гімн батьківщині. Це геніальна пісня про любов до рідного народу і ненависть до чужоземних загарбників.
  Гоголь майже не приділяє уваги особистому життю героїв. у центрі повісті - героїчний образ народу, що бореться за свою свободу і незалежність.

                                                   Джерело:
Сучасний Довідник. Школяра Гуманітарні науки. О.Северина, Т.Цибонь. Видавничий Дім ШКОЛА