Ответы и объяснения

2012-02-19T11:39:16+00:00

Береза сама по собі дуже світлолюбива та тому, зростає відокремленими гаями. Взимку ці гаї представляють не дуже приглядное видовище - на білому снігу стоять чорні голі стовбури дерев з рідкісними гілками, що спадають далеко зверху.
Сніг немов би відтіняє всю некрасивость цього пейзажу. Сонця взимку мало і ці рівні стовбури чорними стрілами йдуть у похмуре небо.
З приходом весни ситуація кардинально змінюється. Зі сходженням снігу змінюється пейзаж, трава зеленіша.
Вже на снігу осипаються плоди берези - засохлі сережки. Березовий гай перетворюється. Від пеньков або з опалого насіння з'являються молоді сходи. Іноді з занесених сюди вітром насіння проростають їли і осинки. Стовбури дерев біліють, виблискуючи нової берестою. З боку виглядає екзотично: білі стволи з чорними насічками. З'являються нирки, які потім перетворюються в зубчасті по краях листочки, обпадають прилистки і з'являються квітки, які зібрані в сережки. Береста берези виглядає на сонце красиво, особливо, коли з'являється березовий сік, який сльозами котиться по стовбурах і виблискує на сонці.
Тепер це вже не голі стовбури, а буйно ростуть дерева, густо вкриті листям. Зелений рай!

2012-02-19T18:13:25+00:00

Настала дівчина - весна.Чорно-біла береза почала вдягати свої сережки.Якою ж гарною вона стала.Ще взимку вона була вся гола і сумна,а вже зараз вона радіє, прикрашається.Кожної пори береза різна,але на мій погляд навесні вона просто дивовижна!