Твір на тему "Людина-істота духова і матеріальна"Що ж має в людині переважати матеріальне чи духовне?

1
Петро був бурлаком "без роду, безплемені, без талану і без приюту", в якого "ні кола, ні двора". Але душею він був багатим, як і Наталка - щедрий, добрий, сердечний, здатний віддати життя заради іншої людини. Усі ці якості були важливішими для героїні ,ніж заможні наречені,їхні посади ,велика кількість земель та розкішні будинки.Адже гроші поряд з внутрішнім світом людини знецінюються і навряд чи багатій пожертвує своїм життя чи званням заради когось.
Головним героям було важко жити у бідності ,але вони намагалися покращити собі життя,здобувати повагу та прихільність народу не тільки із-за матеріального достатку .Зокрема,про дівчину відгукувались односельчани позитивно:"Золото - не дівка!.. Окрім того, що красива, розумна, моторна і до всякого діла дотепна - яке в неї добре серце, як вона поважає
матір свою, шанує всіх старших за себе, яка трудяща, яка рукодільниця, що й себе і матір свою на світі держить".
З останніх сторінок п'єси ми дізнаємося ,що Петро все-таки заробив грошей,і подружжя,напевно, вже не будуть жити убого ,оскільки персонажі впродовж всієї п’єси нам зображуються із високими моральними принципами,тому в майбутньому вони про них не забудуть.
Отже,»золота середина »існує. Якщо є сила волі ,терпіння,поставлена чітка ціль ,то людина буде добавитися кращого життя для себе ,залишаючись ввічливою,чесною,милосердною тощо. На прикладі героїв ми побачили ,що довкола спокус є багато,але за будь-яких обставин потрібно пам’ятати ,що ти істота і духовна,і матеріальна.

Ответы и объяснения

2013-12-22T17:35:02+04:00
На мою думку в людині має переважати духовне тому,що людина з великою душою дуже добра,мила.з нею приємно спілкуватися,приємно дружити і гордитися,що в мене є такий друг