Ответы и объяснения

2013-12-18T20:09:16+04:00
Судак - український приморське місто , розташований на березі Чорного моря , на південному сході Кримського півострова , в 42 кілометрах від Феодосії і в 47 від Алушти . Місто розташовується в долині річки Судак , впадає в Судакскую бухту. Місто славиться винним виробництвом , прекрасними ландшафтами та унікальними курортними характеристиками.
Сучасна назва Судак отримав в епоху правління Османа (15 століття) , а до цього періоду носив візантійські назви Сідагіос і Сугдея , італійське - Солдая , а в давньоруських джерелах згадувався як Сурож .
Наприкінці 18 століття Судак , як і весь Крим , став належати Росії . У цей період місто перетворилося на селище з населенням близько 40 осіб , але відкриття в 1804 році першої російської школи виноробства , привернуло сюди постійних жителів. І тільки в 1982 році Судак знову набув статусу міста . А в період Великої Вітчизняної війни місто було в окупації німецько- румунських військ.
Основна діяльність міста на сьогодні - це виробництво шампанських вин , курортна і туристична відросли , а також виробництво рожевого масла. При в'їзді в місто ви можете спостерігати мальовничі картини - поля саджені кущами троянд , з яких надалі і виробляють Судакське рожеве масло.
Пейзажі Судака можна вважати окремою пам'яткою міста. Панорама курорту з елементами генуезької фортеці , вид на гори, що оточують Судак і сам морський пейзаж роблять курорт одним з найпривабливіших в Криму.
У місті знаходиться безліч пам'яток архітектури і одним з них є Генуезька фортеця ( датована 9-14 століттями споруди ) , на території якої розташований унікальний музей « Судакська фортеця». У міській архітектурі виділяються курортні споруди 19 століття , а також слід звернути увагу на природний заповідник Алчак , середньовічний могильник Суук - Су і завод марочних вин , що знаходиться в районі Нового світу. У цьому районі обов'язково потрібно зробити пішу прогулянку по стежці Голіцина і насолодитися прекрасними видами Новосвітські бухт і скельним масивом Сокіл .
Судак -курорт (у тому числі приватний сектор ) характеризується м'яким південнобережних кліматом , корисним при захворюваннях нервової системи та дихання. Особливістю курортного Судака є наявність пляжів з кварцового піску. Купальний сезон у місті тривалий, з початку червня і до середини жовтня ви можете насолоджуватися теплим південним морем , максимальна температура якого досягає 29 ° С. Погода в судки характеризується великою кількістю сонячних днів і нечисленними опадами.
Інфраструктура курортного міста Судак достатньо розвинена , тут знаходиться велика кількість санаторіїв і будинків відпочинку ( таких як - «Сокіл» , «Судак» , «Затишок» , « Сурож » і т.д.) , в місті є аквапарк , побудований в 2003 році , дискотеки , бари і кафе , парк з великою кількістю атракціонів , магазини та кінотеатр. Туристам та відпочиваючим пропонується разнообрахние туристичні та розважальні маршрути - поїздки на конях по горах , піші гірські прогулянки , поїздки в сусідні міста і т.д.
Єдиним видом транспорту в місті є автобус і маршрутне таксі , яких курсують як в межах міста , так і по всьому узбережжю Криму - до Феодосії , Ялти, Алушти , Сімферополя і т.д.