Ответы и объяснения

2013-12-04T22:34:17+04:00
Господарське значення бджіл полягає не тільки у виробленні меду. Як відомо, перелітаючи з однієї квітки на іншу, вони забезпечують перехресне запилення, необхідне для розвитку більшості квіткових рослин. Наявність пасіки поблизу поля чи саду значно збільшує врожай.
І останнє. Ясна річ, нікому не подобаються бджолині укуси. Відомо навіть кілька поодиноких випадків, коли від бджолиних укусів людина гинула (щоправда, це стосується людей, надмірно чутливих до бджолиної отрути). З іншого боку, отрута бджіл використовується і з лікувальною метою, наприклад при лікуванні ревматизму.
Кажуть, що бджола може вжалити лише один раз, і це насправді так. Бджолине жало має зазубрини, спрямовані назад. Устромляючи жало в еластичну шкіру ссавців, вона вже не може витягти його назад: разом із отруйними залозами жало залишається у шкірі, а бджола відлітає з великою раною на черевці. Річ у тім, що бджолине жало призначене головним чином проти інших безхребетних, з хітинових покривів яких воно легко виймається. На хребетних воно просто «не розраховане».