Ответы и объяснения

2013-12-02T14:32:13+00:00
Мені здається, що Бог, створюючи людину, водночас кинув на землю жменю хлібних зерен, аби людина відразу зрозуміла, що вона не полишена напризволяще, що вона спроможна доглянути землю, подбати про себе. І недарма зерно, що забезпечувало життя наших предків, називалося жито, тобто життя. 

Усе в нас починається від хліба, від цієї маленької зернинки, що ввібрала в себе неймовірну енергію Всесвіту, від нього, святого, починаються великі звершення, великі відкриття, але також це сутність самого існування людства на планеті. І кожен із нас — дитина свого народу і хліба. 

Людей, які завітали до нас з добрими намірами, на нашій землі завжди зустрічали з хлібиною на рушнику; короваєм благословляли в дорогу, молодят на одруження; без хлібини ніколи не заходили в новий дім. Та й нині, наприклад, господині знають, що, запрошуючи сім'ю до столу, найперше треба поставити там полумисок із покраяним хлібом на рушничкові. 

Врешті, вся історія України пов'язана з історією хліба, з майстерністю його сіяти, вирощувати, косити, молотити, вчиняти тісто, стежити, як це тісто сходить, пекти. І не тільки це, змалечку дітей привчають правильно їсти хліб, не кидаючи в сміття ані крихітки. Не можна було хлібом гратися, бо він святий. Хлібина завжди була на столі накрита чистим вишитим рушником. 

Тож Земля отримала неоціненний скарб, щоб людство не тільки вижило, а жило й розвивалося, — хліб. У багатьох народів він вважається святим. Через багато вірувань хліб проходить як основа життя людини, наприклад у Біблії сказано: «Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих» (Євангеліє від Святого Матвія). 

Земля — це дитя Всесвіту, його слід пестити, доглядати, бо ми все маємо для того: і води, і доли, і хліб насущний, і надра. Та останнім часом, ніби отруєне чи напоєне наркотиками, людство почало забувати, хто ми є на цій Богом даній Землі. 

Земле моя рідна, прости дітей своїх нерозумних, бо не відають, що чинять. А раз я це розумію, то не посмію ні за яких обставин осквернити тебе, знайду таких же однодумців, нас буде багато і темним силам — «нас не подолати». Земля житиме й процвітатиме!