Ответы и объяснения

2013-12-02T20:55:52+04:00
Як відомо , білокачанна капуста - дворічна рослина . У перший рік життя капуста формує качан , а от для того щоб отримати насіння , необхідно залишити цей качан на зимове зберігання . Причому , при такому зберіганні капуста повинна знаходитися в сховище з температурою до 8 º С, тому що при такій температурі затримуються процеси росту , але в той же час не припиняється обмін речовин , що призводить до появи в точках зростання якісно нових утворень - зачатків квіток.
На другий рік життя качан обрізають , що залишилася кочеригу ​​висаджують у грунт для вкорінення. Якщо вкорінення пройшло успішно , то з кочеригі виростають довгі пагони з квітами , зібраними в квіткові кисті. Квітки у капусти , звичайно , виростають не для краси , а заради однієї тільки користі , тому вони невеликі за все з чотирма жовтими , хрестоподібно розташованими пелюстками. Ось це розташування пелюсток і дало другу назву сімейства капустяних рослин - хрестоцвіті .
Тривалість цвітіння насіннєвих кущів капусти різна ( 15-25 днів ) і залежить , в першу чергу , від погодних умов. Запилення квіток капусти відбувається за допомогою бджіл та інших комах перехресним способом