Ответы и объяснения

2013-11-19T18:31:39+00:00
Щоправда, розрахунки показували, що з'єднання заліза з киснем - окис заліза - начебто залегка для ядра. Але ж в умовах стиснення і нагрівання в надрах окис заліза теж має зазнати фазові зміни. В умовах, що існують поблизу центру Землі, лише два атоми заліза здатні утримати один атом кисню. Значить, щільність отриманої окису стане більше ...
І знову розрахунки, розрахунки. Але зате яке задоволення, коли отриманий результат показав, що щільність і маса земного ядра, побудованого з окису заліза, зазнала фазові зміни, дає точно ту величину, яку вимагає сучасна модель ядра!

Ось вона - сучасна і, мабуть, найправдоподібніша за всю історію її пошуків модель нашої планети. «Зовнішнє ядро Землі складається з окису одновалентної фази заліза Fe 2 О, а внутрішнє ядро - з металевого заліза або сплаву заліза з нікелем, - пише у своїй книзі Олег Георгійович Сорохтін. - Перехідний шар між внутрішнім і зовнішнім ядром можна вважати складається з сірчистого заліза - троілліта FeS ».
У створенні сучасної гіпотези про виділення ядра з первинної речовини Землі беруть участь багато видатних геологи і геофізики, океанологи і сейсмологи - представники буквально всіх галузей науки, що вивчає планету. Процеси тектонічного розвитку Землі, на думку вчених, будуть продовжуватися в надрах ще досить довго, принаймні попереду у нашої планети є ще пара мільярдів років. Лише після цього неозорого терміну Земля охолоне і перетвориться на мертве космічне тіло. Але що до цього часу буде? ..
це всьо разом