НАРОД ДОПОМОЖІТЬ !!!!!!!!!!!ДУЖЕ ПРОШУ!!!!!!!!! РОЗПОВІДЬ НА ТЕМУ: листопад його причини , зміни ,що видбувається у листку.

1

Ответы и объяснения

2013-11-16T00:06:33+04:00
Листки недовговічні. У більшості рослин вони живуть один сезон (декілька місяців) і обпадають на зиму, а в жарких країнах — на посушливу пору року. У вічнозелених рослин листки живуть довше — 5 років і обпадають не всі відразу, а змінюються поступово.

Листопад — одночасне обпадання листків у багаторічних рослин. И Україні він відбувається восени (є навіть така назва місяця — лис­топад). Перед листопадом у листках відбувається ряд змін. Частина поживних речовин з них відтікає в запасаючі тканини стебла та кореня. Зелені листки змінюють забарвлення,, вони стають жовтими або червоними. Це пов'язано з тим, що в хлоропластах разом з хло­рофілом містяться жовто-оранжево-червоні пігменти каротиноїди. Ллє зазвичай ми їх не бачимо, оскільки зелений колір хлорофілу переважає. Коли ж восени хлорофіл зруйнується, проявляється забарвлення каротиноїдів і листки стають жовтими або червоними. Листопад є пристосуванням рослин до несприятливих зимових умов. Узимку корені не поглинають холодну воду з ґрунту, і рослини можуть загинути від нестачі вологи, якщо листки, як і раніше, випаровуватимуть воду. Скидаючи листки, дерева різко зменшують площу випаровування і цим захищають себе від висихання. У вічнозелених рослин листки теж обпадають, хоча й поступово. Чому це відбувається? Річ у тому, що в процесі життєдіяльності в листку накопичують-і її шкідливі речовини. Рослини скидають листки, щоб позбутися їх.

Рослини називають листопадними, якщо вони якийсь відрізок часу протягом року перебувають у безлистому стані. Вічнозелени­ми рослинами називають ті рослини, які зберігають листки цілий рік, хоча найстаріші з них поступово обпадають. Тривалість життя зелених листків у різних рослин неоднакова, вона коливається від декількох днів до двадцяти років і більше.