Ответы и объяснения

2013-11-10T23:59:20+04:00
Образ Антося Корецького
Виріс він у козацікій родині Завісних, виховався на українських традиціях, сприйняв усім серцем мораль навого оточення. Силою обставин він потрапляє до свого природного середовища, дізнається про свій спадок і щляхетсякі привілеї.
Магнат Чарпецький, його дядько по матері, лукаво переконує нащадка вельможного роду Корецьких "прийти до стерна уряду" і преконати "туманніючу в мороці неуцтва шляхту зректися цього братовбивчого рабування", "не видирати від оборонців своєї країни їх права", "не знущатися над їх святою вірою".
У спілкування з родовитою шляхтою з'ясовується омана. Одурений у своїх  найщиріших помислах  і почуваннях Антось, на щастя, зустрічає вдруге ту, з котрою готовий розділити і любов, і смерть.
Усвідомлення козацької правоти, любов до Орисі диктують йому лицарський вибір - чесну смерть за ідеали, в яких його виховали, за вірй, яку прийняв усім серцем.
Антось: романтик; здатний до самопожертви; мужній; рішучий; спроможний на сильні почуття; шляхетній, вдячний; вірний присязі; справедливий, чесний.