Пожалуйста помогите!

написати твір-роздум на тему: Захистимо мову,але від кого?

1

Ответы и объяснения

  • Участник Знаний
2011-12-05T23:39:01+04:00

Мова - це форма, яка ніби глечик воду, утримує менталітет народу. І якщо розбити глечик, то вода не зникне, а просто розтечеться, випарується, піде в землю. І люди без мови не зникнуть. Вони просто стануть інакше дивитись на ті ж самі речі. Вони стануть інші. Але коли я чую заклики захистити нашу мову від конкурентів, я згадую старий анекдот про чоловіка, який їхав відпочивати в Сочі, але сів у Магаданський поїзд. Звичайно, він може скільки завгодно махати темними окулярами від сонця й розповідати іншим пасажирам про красунь в бікіні і корисних фруктах. Але поїзд зрештою приїде на станцію призначення. І тоді бідоласі лишиться тільки стояти по коліно в снігу й милуватися північним сяйвом. Той анекдот існував, мабуть, і сорок років тому, коли влада встановила інформаційну й товарну блокаду території Радянського Союзу.

Щоб захистити наших дідусів і бабусь від західних ідей та магазинів. З досвіду шістдесятників можна судити, що блокада непогано захищає вітчизняну промисловість, але дискредитує офіційну культуру. До того ж романтика дисидентства додає привабливості всьому, що не схвалює влада. Та й яким чином той захист забезпечити в нинішніх умовах? Обрізати всі телефонні дроти, вздовж всієї північного кордону натягти колючий дріт у шість шарів і на кожному метрі кордону поставити прикордонника з вівчаркою?

Це не допоможе, хіба що за російські пісні накладати штраф, а за знайдену під час обшуку російську книжку розстрілювати на місці. Втім, всі ці заходи анітрохи не поліпшать того становища, в якому знаходиться наша рідна мова. Так як для його захисту потрібно розвивати культуру, потрібні твори талановитих митців, потрібні нові книжки та фільми, вистави та пісні, тому що без них наша мова існуватиме лише в офіційних документах та підручниках. І люди, які натхненно захищали його від конкуренції, розгублені, зніматимуть посеред засніженої пустелі пляжні окуляри від сонця.