Ответы и объяснения

2013-11-09T21:34:42+04:00
Образ Орисі
Орися: хороший командир; вірна обов'язку народним святиням; ніжна;  здатна до самопожертви; рішуча і розсудлива; смілива й самовіддана; патріотка; спроможна на сильні почуття кохання.
Цитати до образу Орисі:
"Вродливого личенька риси і елегантні, й шляхетні; в чорних, стиснутих трохи бровах криється непорушна воля й відвага; карі очі з-під довгих темрявих вій палають вогнем; на мармуровім чолі лежать недитячі думи, хоч у виразі уст лишається дитяча краса"
Характеристика:
Саме Орисі належить здійснити повиг - підірвати порохові склади фортеці. Душа Орисі страждає, бо у час найвищого випробування поряд з нею немає її коханого Антося, а його поява у стані ворогів спричинює подвійну муку. У душевному сум'ятті, що охоплює дівчину, відданість Україні переважає над почуттям кохання. В образі Орисі автор змалював характер романтично цілісний, здатний на самопожертву в ім'я суспільних ідеалів.
Образ Антося Корецького
Виріс він у козацікій родині Завісних, виховався на українських традиціях, сприйняв усім серцем мораль навого оточення. Силою обставин він потрапляє до свого природного середовища, дізнається про свій спадок і щляхетсякі привілеї.
Магнат Чарпецький, його дядько по матері, лукаво переконує нащадка вельможного роду Корецьких "прийти до стерна уряду" і преконати "туманніючу в мороці неуцтва шляхту зректися цього братовбивчого рабування", "не видирати від оборонців своєї країни їх права", "не знущатися над їх святою вірою".
У спілкування з родовитою шляхтою з'ясовується омана. Одурений у своїх  найщиріших помислах  і почуваннях Антось, на щастя, зустрічає вдруге ту, з котрою готовий розділити і любов, і смерть.
Усвідомлення козацької правоти, любов до Орисі диктують йому лицарський вибір - чесну смерть за ідеали, в яких його виховали, за вірй, яку прийняв усім серцем.
Антось: романтик; здатний до самопожертви; мужній; рішучий; спроможний на сильні почуття; шляхетній, вдячний; вірний присязі; справедливий, чесний.