Ответы и объяснения

2013-11-05T22:51:31+04:00
Динамометрами називають сучасні спеціальні вимірювальні прилади, які призначені для вимірювання зусилля або моменту сили. Вони бувають двох видів, і поділ відбувається за принципом дії. Тому виділяють механічні та електронні динамометри. Для вимірювання лише статичної сили розтягування призначені механічні динамометри. У той час як електронні динамометри можуть вимірювати як статичні, так і динамічні зусилля, оскільки вони здатні фіксувати максимальне (пікове) значення вимірюваної сили. Динамометр за своєю конструкцією представлений силовим ланкою (пружним елементом) і показує приладом — відліковий пристрій. Електронні динамометри бувають універсальні і спеціалізовані, останні використовуються для вимірювання або тільки сили стиснення, або тільки сили розтягування. В залежності від умов роботи динамометра і його конкретної моделі залежать точність вимірів, а також максимальні і мінімальні межі зусиль, піддаються вимірюванню.

Велика частина моделей динамометрів розрахована на роботу в умовах вологості повітря в межах 85% і діапазону температури повітря від +5 до +40 градусів Цельсія.

У житті повсякденному сферою застосування динамометрів стає вимір сили стискання зачиняються автоматично систем стулок або дверей трамваїв, автобусів, метро, вагонів поїздів, гаражних воріт, дверей пасажирських та вантажних ліфтів, що зрушуються люків на даху, автомобільних вікон і так далі. Для всіх цих випадків є розроблені норми, порушення яких може спричинити за собою виникнення травм і аварійних ситуацій.