Зделай проект опавшые листья - польза или вред

делая проект отвечай на вопросы

- что проиходит с опавшим листьем в природе и какое ето иеет значение

- чем вредят опавшие листья

1
на украинском
Комментарий удален
ну и чем они вредят
Комментарий удален
огромное спасибо

Ответы и объяснения

  • Участник Знаний
2013-11-03T19:06:14+04:00
З приходом осені природа набуває різноманітних барв. Дерева спершу одягаються у різноколірні шати. а потім вітер скидує ці шати, застеляючи землю барвистим килимом. Весело бігати по цьому килиму, слухаючи шарудіння листків під ногами. Але чим насправді є це листя? Користь чи шкода від нього для природи?
Дерева змушені скидати своє вбрання, адже з листям вони б не вижили в люті морози. Встеляючи землю, опале листя, неначе справжній килим,  захищає грунт від промерзання, тим самим допомагаючи рослинам проростати під снігом. Також, є думка, що перегниваючи, листя утворює міндобриво з корисних речовин, яке живить рослини.
Але є й інші думки. Листя, як губка, вбирає в себе всі шкідливі випари і викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст з розвиненою інфраструктурою. Відходи великих заводів, гази великої кількості машин - все це призводить до концентрації  шкідливих речовин в повітрі і, відповідно, у листі рослин. Опадаючи на землю і перегниваючи, всі ці речовини листя віддає в грунт, звідки  вони потрапляють до рослин. Тому в містах листя потрібно збирати, щоб не отруювати природу. Але інколи , щоб полегшити собі роботу, листя спалюють. І всі ці шкідливі речовини знову потрапляють у повітря, отруюючи не лише рослини, але й людей. Адже доведено, що  дим  від спаленого листя  містить концерагенні речовини, що можуть призвести до утворення онкологічних захворювань.
Тому не можна дати однозначної відповіді на це питання.