Ответы и объяснения

2013-10-09T16:23:16+00:00
У нашій школі дуже цікаво. Школа велика , багатолюдна . Скільки в ній кабінетів : російської мови , математики , іноземних мов , історії , географії . Перейшовши з початкових класів у середні , ми з подивом і цікавістю відкривали нові класні аудиторії та нові предмети , з цікавістю розглядаючи все невідоме .
Але один кабінет особливо привертав до себе нашу увагу і абсолютно не був схожий на ті , що ми бачили в школі раніше. Побачивши в розкладі " трудове навчання " , ми вирушили до дверей , на яких висіла табличка " Шкільна майстерня" . Через двері цього кабінету завжди лунали дивні звуки : то якийсь мірне дзижчання , то постукування .
Це була дуже велика кімната з величезними вікнами. Спочатку ми подумали , що помилилися дверима. Здавалося , що ми увійшли не в шкільний кабінет , а в заводський цех . Все приміщення заставлено верстатами , а вздовж стін - дерев'яні столи з незнайомими інструментами. Хоча ні , молоток і плоскогубці , звичайно , нам відомі , лещата , цвяхи і шурупи - теж. А ось деякі інструменти ми побачили вперше . І цікаво , що можна робити на цих верстатах ? Дошка теж є, але не дуже велика . А в кутку майстерні - листи дерева , заліза , фанери , металеві куточки. Тепер стає зрозумілим , що ж будуть представляти наші уроки трудового навчання.
І ось пройшла перша чверть. Всі вже стало звичним : урок починається з пояснення прийомів роботи з новими матеріалами , потім - повторення техніки безпеки , і тільки потім практична частина . Ми випилюємо лобзиком з дерева , випалюємо малюнки спеціальним апаратом , ремонтуємо шкільні парти і стільці і навіть самі сколочує табуретки , а на токарному верстаті вчимося виточувати різні за формою металеві деталі.
Навколо нас у майстерні тирсу і стружки , приємно пахне дерево , від розпеченого металу піднімається легкий димок - кипить робота. Непросто вирізати ажурний дерев'яний візерунок , щільно прикрутити гайку , виточити деталь потрібної форми , підготувати рамку для стенду. Зате як приємно , коли справа йде на лад .
Нас ще чекає шкільна автомайстерня . У нашій школі старшокласники самі зібрали карт , і ми будемо вивчати його внутрішній устрій , як його лагодити , якщо потрібно , і - найголовніше - як його водити ! Наш викладач все це знає і вміє. Виявляється , в майстерні є своя бібліотека : "1000 рад майстрові " , " Деревообробні та столярні роботи" , "Учись будувати сам " , "Як стати господарем у домі" , добірка журналів "Зроби сам " і ще багато корисних книг і довідників .
Я думаю , що уроки в нашій шкільній майстерні нам необхідні. Адже кожен чоловік повинен вміти полагодити кран , вбити цвях (як каже моя бабуся ) . Звичайно , зараз багато різної технічної апаратури , і в кожній області є свої фахівці , але вміння поводитися з найпростішими інструментами і виконувати необхідні роботи по будинку нікому не завадить.