Ответы и объяснения

2011-10-11T14:56:48+00:00

 

 

 

 

ЯКБИ Я БУВ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ...»

Я живу в країні, яку люблю, і мені не байдуже яким буде її майбутнє. Якби мені в житті випав шанс стати на чолі цієї держави, я б забезпечив реалізацію такої державної політики, яка покращить добробут громадян та гарантує єдність країни.
Охорона здоров'я є найбільш проблемною сферою. Дані ООН свідчать, що через стрімке зниження тривалості життя, старіння нації, велику смертність серед матерів та немовлят, а також велику динаміку поширення таких хвороб як ВІЛ/СНІД та туберкульоз, населення України в 2050 році може складати близько 30 мільйонів осіб. Іншими словами, ми дуже швидко вимираємо. Відповідно до даних міжнародних експертів більше 1,4% населення України – а це близько 500.000 осіб – ВІЛ-позитивні (при чому половина з них молоді люди віком до 30 років). 1,5% населення - офіційно зареєстровані як хворі на туберкульоз (міжнародні експерти стверджують, що реальні цифри в 2-3 рази більші).
Люди з їхнім інтелектуальним, підприємницьким та виробничим потенціалом є основним стратегічним ресурсом будь-якої держави, головним чинником будь-якого зростання та розвитку. Якщо не вжити нагальних заходів, Україна може відчути на собі згубні наслідки демографічної катастрофи, подібно до таких країн Африки як Руанда, Уганда, Свазіленд.
Такі негативні явища можна зупинити, вживши заходи із належної фінансової підтримки лікарень, дослідницьких та наукових центрів, сприяючи підвищенню кваліфікації лікарів, використанню міжнародного досвіду та високих технологій для профілактики та лікування небезпечних хвороб. Потрібно розпочати активну інформаційну кампанію в підтримку безпечної поведінки в освітніх закладах та медичних установах. Національне та місцеве телебачення і радіо, газети, журнали в цих заходах мають відігравати провідну роль. Видатні особистості також можуть зробити значний внесок, пропагуючи здоровий спосіб життя та спорт, очоливши боротьбу із наркоманією, палінням та пияцтвом. Усі ці заходи мають сформувати у пересічних громадян переконання, що бути здоровим модно та здорово.
Освіта дуже важлива, бо тільки освічені народи можуть рухатися вперед у своєму розвитку. Вітчизняна наука має бути визнана вищим національним пріоритетом, ресурсне забезпечення якого слід здійснювати першочергово. Приклад Ірландії, економіка та соціальна сфера якої одні з кращих у світі, підтверджує мої слова.
Українська система освіти переважно спрямована на створення з учня та студента пересічної людини, коли справжня освіта замість шаблонного мислення повинна заохочувати творчий підхід та генерацію нових ідей. Вивчати першочергово слід те, що може допомогти їм бути успішними в цьому житті як-от: право, економіка, комп'ютерна грамотність, іноземні мови. Освіта повинна супроводжувати людину протягом усього життя: школа, ВНЗ, післядипломна освіта, підвищення кваліфікації. Освіта, наука та виробництво мають інтегруватися.
Нині будівельник або постовий одержує в 2-3 рази більшу зарплату, ніж вчитель чи професор. Необхідно підвищити зарплати працівникам освітньої сфери, паралельно запровадивши жорсткі заходи контролю над хабарництвом в навчальних закладах, аж до звільнення викладача без права обіймати аналогічну посаду протягом декількох років. Гідне забезпечення інтелігенції зупинило б «відтік мізків», від якого ми нині потерпаємо, створило висококонкурентне середовище у науково-освітній галузі та покращило якість освіти взагалі.