Ответы и объяснения

2013-09-12T17:19:44+00:00
Карл Лінней народився 23 травня 1707 , в Росхульте .
Лінней був первістком у родині сільського пастора і квітникаря Нільса Ліннеуса . Батько Ліннея своє прізвище Інгемарсон замінив латинізованої прізвищем « Ліннеус » по гігантської липі (по- шведськи Lind ) , що росла біля пологового будинку . Переїхавши з Росхульте в сусідній Стенброхульт (провінція Смоланд в Південній Швеції) , Нільс розвів прекрасний сад , про який Лінней говорив : « цей сад запалив мій розум незгасимої любов'ю до рослин ».
Пристрасть до рослин відволікала Карла Ліннея від домашніх уроків . Батьки сподівалися , що вчення в сусідньому містечку Векше остудить палке захоплення Карла . Однак і в початковій школі ( з 1716 ) , а потім в гімназії ( з 1724 ) хлопчик навчався погано. Він нехтував богослов'ям і вважався найгіршим учнем у древніх мовах. Тільки потреба читати « Природну історію » Плінія і праці сучасних ботаніків змусила його вивчити латинь - універсальна мова науки того часу. З цими творами Карла познайомив доктор Ротман . Заохочуючи інтерес до ботаніки обдарованого юнака , він підготував його до вступу в університет .
У серпні 1727 двадцятирічний Карл Лінней став студентом Лундського університету. Знайомство з гербарними колекціями природного кабінету професора Стобеуса спонукало Ліннея до грунтовному вивченню флори околиць Лунда , і до грудня 1728 він склав каталог рідкісних рослин « Catalogus Plantarum Rariorum Scaniae et Smolandiae ».
У тому ж році Карл Лінней продовжив вивчення медицини в Упсальському університеті , де дружнє спілкування зі студентом Петром Артеді (згодом - відомим іхтіологом ) скрашувало сухість курсу лекцій з природної історії . Спільні екскурсії з професором - богословом О. Цельсієм , що допомагали матеріально бідувала Линнею , і заняття в його бібліотеці розширили ботанічний кругозір Ліннея , а доброзичливому професору О. Рудбек -молодшому він був зобов'язаний не тільки початком педагогічної кар'єри , але і задумом подорожі до Лапландії (травень - вересень 1732 ) .
Метою цієї експедиції було вивчення всіх трьох царств природи - мінералів , рослин і тварин - великої та маловивченою області Фенноскандії , а також побуту і звичаїв лапландців ( саамів ) . Результати чотиримісячного подорожі Лінней спочатку коротко виклав у невеликій роботі в 1732 р.; повна « Flora lapponica » , один з найбільш відомих праць Ліннея , вийшла в 1737 р.

Вибач за граматику. Писала з перекладачем)