Ответы и объяснения

2013-06-28T19:02:15+04:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Моя хата скраю - це мене абсолютно не стосується, це абсолютно не моя справа.
    Вираз є усіченим варіантом приказки Моя хата скраю, я нічого не знаю. Так міг відповідати полохливий і вкрай обережний мешканець села на питання незнайомої людини. Вираз, можливо, пов'язано і з тим, що на селі хати скраю будували приїжджі новосели, які не знали всіх справ села; крім того, живучи з краю села, людина не дізнається про те, що сталося в центрі.

Так кажуть, коли робиш вигляд, що нічого не бачив / не знаєш. Наприклад йдеш по вулиці, бачиш, що людині погано, і проходиш мимо.
Це вислів пішов від тих часів, коли в центрі сіл була площа і там щось відбувалося вічно, то люди які жили в хатах скраю села як би не брали участь в цій суспільного життя. Тому їм говорили типу "Ти вчора бачив таку-то подію?" , А ті відповідали "Ні, моя хата скраю нічого не знаю".

Моя хата скраю: Це означає, що людина намагається залишитися осторонь від того, що відбувається і не брати участь в сумнівних на його погляд справах.