Ответы и объяснения

2013-05-18T22:17:43+04:00

Окрасою нашого краю здавна є ліси. Це темно-зелене царство, яке вабить людину у будь-яку пору року. Білокурі берізки, величаві сосни, столітні дуби завжди радо зустрічають гостей. Не можна не помітити краси лісу, не захопитися його чарівними барвами. Природа не знає порожнечі. Кожна її частинка насичена життям. Багатство рослин дивує і вражає нас, а краса природи піднімає настрій, милує наш зір, сприяє оздоровленню організму. Але дбаючи про свої потреби та комфорт, ми часто не надаємо значення тому, якої шкоди завдаємо рідній природі. Дуже часто ми рвемо без потреби квіти, ламаємо гілля, розводимо багаття в лісі, забуваючи про небезпеку.

Боляче ранять душу невиправдані вчинки нелюдів, бо й людьми їх називати не хочеться. Вони нищать ліс, навіть рослини і тварини потрапляють під розплату людської ненависті.

Кожного року через безвідповідальність людей гинуть у пожежі великі площі лісових угідь. Під час прогулянки до лісу довелося спостерігати за обгорілими мертвими деревами, які ще недавно стояли гордовито й непокірно і були предметом духовної наснаги. Вони вже більше ніколи не чаруватимуть своєю красою…

Великою екологічною проблемою є вирубування лісів. Але ж ліси – це «легені» нашої планети. Крім того, разом з ними знищуються безліч видів рослин та тварин. Але люди про це не думають. Бажання наживи, багатства затьмарює їх розум. Людина не тільки знищує оточуюче середовище, а знищує себе , бо ліс – це гігантська «фабрика кисню».

Кажуть, що кожна людина має своє дерево, що передає їй енергію і допомагає рости здоровою, доброю. Отже, знищуючи ліс, ми позбавляємо самі себе енергії добра, сили від землі і сонця.

Охороняти, берегти, примножувати природу закликає нас усе живе на Землі.

Людино, зупинися! Не роби боляче ні тваринці, ні травинці, ні деревам, ні стеблинці. Ти ж володар їх і захисник. Будь добрим господарем на Землі!

Тим, хто любить ліс, треба перейнятися мудрим змістом перестороги: «Ти прийшов у гості до природи – не роби нічого, що ти вважав би непристойним зробити в гостях».

Бережіть ліс, і він розкриє перед вами все, чим багатий і корисний!