Ответы и объяснения

2011-05-03T20:17:50+04:00

 

Мурахи розумніші за людей?

Під счас експерименту мурах помістили на пару годин всередину лабіринту, щоб вони могли освоїтися з новою обстановкою. Після цього почався тестовий режим пошуку рішень. Яке ж було здивування дослідників, коли цілі групи мурашок могли вирішувати це завдання протягом короткого проміжку часу і знаходити вихід з лабіринту.

Потім дослідники вирішили поміняти структуру лабіринту на більш складну. У результаті, комахам знадобилося трохи більше часу, однак і в цьому випадку мурахи змогли розшукати точний маршрут і вибратися з лабіринту.

З одного боку даний факт є шокуючим, але з іншого боку вже давно відомо про те, що мурашині поселення проявляють злагодженість і організованість у всіх своїх діях.

На підставі отриманих результатів, дослідники дійшли висновку, що орієнтація у мурашок відбувається завдяки так званим феромонам, які вони викидають в повітря. Дані феромони дозволяють знайти сліди руху своїх родичів.

Ще один факт, який дуже вразив дослідників - мурахи жодного разу не потрапили в таку ситуацію, коли перед ними виникала б безвихідь у лабіринті.

Здатність логічно думати та приймати осмислені рішення, вже давно помічені у мурашок. Багато вчених пояснюють даний факт особливістю будови тіла і голови комахи. Тільки у цих представників живої природи спостерігається ідеальна траєкторія ліній тіла.

Також вчені заявили, що можливо в недалекому майбутньому алгоритми мурах допоможуть вирішувати найскладніші завдання, пов’язані з побудовою соціальних мереж і новітніх технологій.

2011-05-04T00:08:28+04:00

                                         Мурашки

   Лісові мурашки - маленькі, але працьовиті комахи. У лісовій гущавині вони будують "будинки" - мурашники. Мурахи з чотирьох середніх мурашникув здатні захищати від шкідників гектар лісу. Оберігаючи мурашники, ми зберігаємо наші ліси.