Використовуючи дані з різних джерел інформації та наведені стислі характеристики, укажіть спільне та відмінне у спеціалізації сільського господарства головних економічних районів США. Поясніть причини найсуттєвіших відмінностей між районами.

1

Ответы и объяснения

2013-04-23T21:19:44+00:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

1. Характеристика економічних районів США.
1) Промислова Північ. Північ продовжує залишатися провідним економічним районом США, але її питома вага в господарстві країни знизилася в результаті розвитку Півдня і Заходу.
За винятком мінеральної сировини, Північ виробляє більшу частину промислової і сільськогосподарської продукції. У західній частині (у преріях і долині Міссісіпі) переважає сільське господарство. Всього близько району 1/5 населення живе в сільській місцевості.
Фермери Півночі виробляють половину товарної продукції сільського господарства США. У порівнянні з Півднем тут набагато більше великих господарств, які використовують найману працю. Поряд з рослинництвом широко поширене різноманітне тваринництво, яке за вартістю продукції набагато перевищує рослинництво.
2) Колишній рабовласницький Південь.
У сільському господарстві півдня збереглися ще дрібні орендарі - кроппери, але з кожним роком їх стає все менше: чорношкірі робітники полишають землі і переселяються в міста. У східних і центральних частинах Півдня переважає рослинництво, що спеціалізується на виробництві технічних і субтропічних культур; на заході, в передгір'ях Кордильєр, розвинене м'ясне тваринництво.
3) Колонізований Захід. Захід - наймолодший, найменш освоєний район країни. Сільське господарство району розвивається в двох напрямках: на поливних землях розширюється інтенсивне рослинництво, а в гірських частинах зберігається напівпасовищне скотарство.
До складу Заходу входять штати Гаваї і Аляска. У господарстві США роль Аляски визначається рибальством, хутровим промислом і лісовим господарством. Жителі Гаваїв вирощують цукровий очерет і ананаси.
2. Виробнича структура сільського господарства США
Для виробничої структури сільського господарства США характерний приблизно однаковий розвиток рослинництва і тваринництва. Провідна галузь рослинництва - зернове господарство. Головні зернові культури - кукурудза і сорго (кормове зерно), пшениця, рис. Кукурудзу вирощують в основному в штатах півночі Центральних рівнин (Айова, Іллінойс, Індіана), пшеницю (переважно озиму) і сорго - в степових областях Великих рівнин. Основна зона рисосіяння - Примексиканська низовина, долина Міссісіпі, Каліфорнія.
Головні технічні культури - бавовник, цукровий буряк і цукровий очерет, соя, тютюн. Розвинені овочівництво, картоплярство, садівництво.
Провідні галузі тваринництва - скотарство м'ясного і молочного напрямку, свинарство, вівчарство, птахівництво. Для сільського господарства США характерна порайонна спеціалізація виробництва.
Сільське господарство північно-східній частині країни (район Приозерья), де зосереджено багато великих міст, має приміський характер і спеціалізоване на виробництві молока, картоплі, овочів, фруктів і ягід.
Штати, розташовані південніше і західніше Великих озер (північ Центральних рівнин, області Великих рівнин), є головними виробниками зерна (кукурудзи, пшениці та сорго). Спеціалізація тваринництва - велика рогата худоба м'ясного напрямку, свинарство і птахівництво. Штати південно-східній частині країни спеціалізуються на виробництві технічних культур (бавовник, цукровий очерет, тютюн та ін.) У штатах Гірського Заходу найбільше значення має пасовищне тваринництво - м'ясний рогата худоба, вівчарство. Штати Каліфорнія і Флорида - основні райони садівництва і виноградарства, виробництва цитрусових культур.