пояснии значення слів :тремтіла,затьмарився,почимчикувала,дибала,пометикував,здвигнув,насторожились,чоломкнув.

1

Ответы и объяснения

2013-04-19T14:43:10+04:00

 Тремтіла -Тряслася  від холоду, страху, слабості, хвилювалася  тощо; 

 

Затьмарити
1. що. Затуливши собою, зробити невидимим, непомітним. Хмари затьмарили зірки. Місяць затьмарили хмари. □ БЕЗЛІМ. Затьмарило очі кому-л. (кто-л. позбавлений можливості бачити, дивитися).
2. тільки 3 л. кого-що (чим). Перевершити, відсунути на задній план. Крилов-байкар затьмарив Крилова-коміка. З. всіх своїми пізнаннями. Молодий чоловік затьмарив своїм мистецтвом інших танцюристів. Актриса затьмарила всіх своєю красою.

 

Почимчикувати ую, уєш. док., розм. Те саме, що піти 1, 3. На той світ, друже мій, до бога, Почим­чикуєм спочивать (Шевч., II, 1963, 422); Набралася молодиця Глечиків чимало, Та з хутора тихесенько Й почимчикувало. (Щог., Поезії, 1958, 482); Як спав [Грицько] у стодолі, так рано на зорях устав і почим­чикував до міста (Март., Тв., 1954, 93); На другий день., комісія почимчикувала в сусідні сільради (Панч, В доро­зі, 1959. 223).

 

 ДИБАТИ, аю, аєш, недок. Повільно і важко або невміло переставляти ноги

 

 

ПОМЕТИКУВАТИ, ую, уєш, док.перех. і неперех.розм. Метикувати якийсь час. — Се таке, що треба про нього добре пометикувати... (Панас Мирний, IV, 1955, 359); По закінченні роботи підійду до .. Михайлюка, нашого ж робітника, і по дорозі додому ми разом пометикуємо над однією заковикою

 

 здвигнув -   Рухаючи, посунувши, зрушити з місця, перемістити.

 

Насторожитися - Напружено вслухатися, проявити посилену увагу

 

чоломкнув.  - Доторкнутися губами до кого-л., Чого-л. на знак любові, дружби і т.п.