Укажіть спільне і відмінне в транспортній системі головних економічних районів США.

Допоможіть будь-ласка, на завтра дуже-дуже потрібно.

1

Ответы и объяснения

2013-04-16T21:42:57+04:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Один з трьох головних економічних районів країни - Південь займає територію понад 2,2 млн. кв. км, або 23% площі США. За рівнем соціально-економічного розвитку Південь до теперішнього часу помітно відстає від промислового Півночі, що пов'язано насамперед з історичними особливостями господарського та політичного розвитку цього району. Територія Півдня простягається від Атлантичного узбережжя до кордону з Мексикою і передгір'їв Кордильєр і охоплює 14 штатів, в тому числі найбільший штат Техас, який за площею перевершує Францію.
Південь США - район разючих природних, економічних і соціальних контрастів. Тут можна побачити найрізноманітніші картини - порівняно невисокі, але часом важкопрохідні гори Аппалачі, тропічні мангрові зарості Флориди і прерії Оклахоми, сухі напівпустелі Техасу і повноводну Міссісіпі, яку не завжди утримують від розливів і паводків низькі береги. Для району характерні контрасти економічного розвитку: багатющі природні ресурси тут поєднуються з найнижчою в країні продуктивністю праці; найбільш швидкі темпи зростання промислового виробництва - з найнижчим рівнем промислового розвитку; швидкозростаючі міста-мільйонери - Даллас, Хьюстон, Атланта, Маямі - існують поряд із депресивними районами в Аппалачах і Арканзасі; процвітаючі величезні скотарські ранчо і плантації цитрусових різко контрастують з розорялися господарствами дрібних орендарів старого бавовняного пояса. Соціально-політичні контрасти Півдня - це надсучасні науково-дослідні лабораторії і ракетокосміческіе комплекси.
Незважаючи на те що за темпами економічного розвитку Південь помітно випереджає північні і навіть більшість західних штатів, за рівнем доходу на душу населення він ще помітно відстає у від інших районів США. Випереджаючі темпи зростання промислового виробництва в південних штатах призводять до поступового вирівнювання рівнів промислового розвитку Півдня і Півночі, проте в південних штатах переважають первинні сирьеемкіе і енергоємні галузі і виробництва, що розвиваються на базі використання місцевої дешевої робочої сили. Південь по суті залишається своєрідним ресурсним придатком промислово розвиненого Північного Сходу.
Південні штати стали грати більш важливу роль і в політичному житті США, що відображає закономірність останніх десятиліть - масовий, за висловом американських географів, зрушення економічної і політичної потужності з Північного Сходу на південь країни.
У межах Півдня спостерігається певне посилення поляризації економічного розвитку: формуються великі промислові центри, конкуруючі за економічним потенціалом з містами Північного Сходу, утворюються цілі промислові згустки і зони, які грають все більш важливу роль у виробництві окремих видів промислової продукції. Південь займає провідне місце в країні з видобутку кам'яного вугілля, нафти, природного газу, фосфоритів, переробці нафти, нафтового машинобудування, виробництва текстильних і тютюнових виробів.
У сільськогосподарському виробництві Півдня відзначається посилення процесів більш інтенсивного господарювання. За характером економічного розвитку район давно став індустріально-аграрним, і відносне значення його сільського господарства в масштабі країни помітно зменшилася. Навіть найбільш відсталий в економічному відношенні штат Півдня і всієї країни - Міссісіпі за темпами зростання промислового виробництва стійко входить в число провідних штатів США. Помітним чинником розвитку району стали його сприятливі кліматичні і рекреаційні умови. Невипадково південні штати стали називати сонячним поясом (на противагу промисловому поясу Півночі).
На території Півдня виділяються більш дрібні економічні райони. На південь від р.. Огайо знаходяться прикордонні штати між Північчю і Півднем: Кентуккі і Західна Віргінія - основний район видобутку кам'яного вугілля в країні і високорозвиненою хімічної промисловості. Найбільший центр району-Луїсвілл (Кентуккі), розташований в середній течії р. Огайо, - третій за рівнем промислового виробництва центр Півдня, що виділяється хімічної, електротехнічної, харчової та тютюнової промисловістю. Північні передмістя Луісвілла знаходяться на території штату Індіана, і місто по суті розташований на стику Півночі і Півдня США.