Як ты розумиеш слово вышыванка ? Чому вышыванку Называють оберегом? НАПиышы ПРО ЦЕ (5) РЕЧЕНЬ

2

Ответы и объяснения

2013-04-11T18:31:09+00:00

Вишиванка - це вишита біла сорочка. Її назівають оберегом томущо, здавніх часів вважалося, що вишиті символи на вишиванках можуть відганяти злих духів,захищати від нечистої сили.В кожній хаті обов"язково був вишитий рушник або вишиванка. Вони є символом чогось вічного.

У народі глибоко шанували вишиванки, їх зберігали і передавали як реліквії дітям, онукам.

2013-04-11T18:39:58+00:00

Это Проверенный ответ

×
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.

Слово "вишиванка" я розумію, як річ прикрашену за допомогою давнього мистецтва вишивання нитками. Зазвичай вишивки здійснюються традиційними кольорами: червоним і чорним (інколи синім) на одязі та рушниках. Це дуже клопітка робота, яка вимагає великого терпіння і певних навичок. Вона високо цінується в народі і вважається за оберег, тому що  під час вишивання людина вкладає свою любов, добро, надію в маленькі візеруночки, які потім повинні оберігати її від зла та нещасть. Дуже пошириним звичаєм є дарувати вишитий рушник на весілля (під час вінчання ним зв"язують руки молодих для того, щоб доля їх не розсварила).